Ro(c)k podvraťáků (2006)

Slátanina plná "mafiánů", "mrtvýho čokla" a Kotkových trapných keců coby vypravěče. Ty dvě hvězdy jsou za skvělého Postráneckého, Hrušínského a také za Mádla.

Snowboarďáci (2004)

Průměrný film, který však zaručeně rozesměje (aspoň na první shlédnutí). Dvě hvězdičky - +1 další za objevení Mádla.

Kesslers Knigge (2009) (seriál)

Úžasný humor založený na totálním naschával přehrávání, které smíchy zabíjí...

Seber prachy a zmiz (1969)

Špička! Woody Allen je opravdu multitalentovaný člověk, když natočí už první film takhle perfektně. Film se vyvíjí dokumentárním stylem naprosto šíleně, nepravděpodobně, nemožně, bláznivě... a je to geniální. Scéna v bance by se klidně mohla stát kultem. Jinak - zkuste se u toho na druhé shlédnutí zkouřit.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Vynikající a originální seriál plný svělých gagů a zajímavých příběhů. Musel jsem však odebrat pátou hvězdu za poslední série. Připadá mi, že od té doby, co se změnilo to intro seriálu spolu s barvami a tak, se kompletně změnil tým scénáristů. A cpát do simpsonových počítače, internet, google, iphony... to mi tam vůbec nepatří a seriál tím ztrácí kouzlo.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Vynikající komediální seriál z lékařského prostředí v Korejské válce. Je neuvěřitelné, že se kvalita během těch všech dílů vůbec nezhoršuje. Seriál však prochází určitou proměnou, která je cítit; první díly byly čistě komediální, ale s přibývajícími sériemi přibývá na vážnosti. Drtivá většina dílů však končí dobře až šťastně, a proto mám ten seriál tak rád. A český dabing je to také výborný - no jen považte: nebylo by to divné s tím sitcomovým smíchem diváků?

Opravdová láska (2007) (TV film)

Váhal jsem mezi dvěma a třemi. Přecejen dávám třetí za Oldřicha Kaisera, je to opravdu výborný herec a jeho návrat mu přeju. Ale k filmu dále... je to nahoru dolů. Kaiser a Vilhelmová se pohádají, on se sebere, vypadne, ona ho dohoní a řeknou si "odpouštím ti" - několikrát během filmu... no čekal bych lepší usmiřování nebo tak něco. Oba dva charaktery vznětlivé a splachovací. Mezitím Vilhelmová pátra po životě svého otce, STbákovi, přitom potkává jeho bývalé milenky a svého nevlastního bratra. A postava Vilhelmové je tak vykonstruovaná... směšně, prostě takhle by se nikdo nechoval. No a o tom je celý film, slabý je to.

Pupendo (2003)

Tentokrát si Hřebejk bere na paškál osmdesátá léta. A to více, než bravurně. Na Pelíšky to sice nemá, přesto si tu člověk najde zajímavé životní situace, zobrazení doby za socialismu (že všechno je založeno na protekci a poslouchání režimu) a výborné hlášky. "Kmnsms... je svinstvo! A blšvci... jsou svině!"

Manželé a manželky (1992)

Zajímavý psychologický rozbor partnerských vztahů zobrazen jakoby v dokumentu. Nejdůležitějším na to tomto filmu jsou charaktery postav; sám Allen je kritický spisovatel a profesor literatury, co je neustále protivný a brání se změnám, jeho žena si není jistá vztahem a dohazuje chlapa, kterého sama chce, svojí kamarádce. Ta se sice rozešla se svým mužem, ale pořád ho vlastně chce zpět, zatímco ten si našel mladici, která je oproti němu úplně blbá. A nakonec to dopadne možná tak, jak by to nikdo nečekal. Mám ten film velmi rád, ale líbil se mi na druhé shlédnutí víc, než na první, protože člověk se už stíhá nad věcmi zamýšlet. A je to úžasné - Woody opět nezklamal.

Jak básníci přicházejí o iluze (1984)

Pěkný film s vysokoškolského prostředí plný vynikajících nápadů a scén (např. Svěrákův výklad). Pro mě nejlepší ze ságy básníků a to jednoznačně! "Klííííd!"