• Krátkometrážní

Olga (2021)

Nejlepší letošní zážitek z Karlových Varů a to díky krátkým a emocionálně nabitým dialogům a atraktivního prostředí gymnastiky. Stopáž není zbytečně natahovaná jako u jiných podobných filmů. Nezdál se mi ale moc konec filmu a přišel mi i docela nepravděpodobný, kdy si ho ale nadějný režisér tohoto filmu na debatě po filmu obhájil. (KVIFF2021)

Temný dům (2020)

Trailer nalákal na něco více ale ve výsledku je to klasický průměr a je to škoda. Prostředí příjemné a jedenkrát v celku slušná "husí kůže" ale konec už mě nijak zvláště nezajímal.

Come True (2020)

Neskutečně nádherný vizuál s podmanivou hudbou ve mě po celou dobu vyvolávaly pocit spokojenosti. K ději bych měl pár výhrad ale jelikož proběhla párkrát husí kůže (ani tak ne ze strachu) tak tomu přilepším a dávám plný počet. Vizionářské dílo a troufnu si říct, že až tak moc o horor nejde.

The Night (2020)

Po dlouhé době mysteriózní až děsivá atmosféra ve výborné lokaci hotelu se sympatickým obsazením. Více takových kousků.

Moje učitelka chobotnice (2020)

Myšlenka dokumentu se mi ze začátku příliš moc nezdála ale je to natočeno takovým způsobem, že jsem byl naprosto unešen a během sledování jsem se ponořil do myšlení hlavního protagonisty a naprosto to dokážu pochopit. Silných 5*.

#Žiju (2020)

Skvělá odpočinková záležitost, která bohužel chvílemi lehce nudí. Za zmíňku stojí oba dva sympatičtí herci zvláště pak představitel mužské role jehož grimasy několikrát slušně pobavily.

Skin Walker (2019)

Celé je to až příliš chaotické a spoustu otázek zůstane nezodpovězených. Nadruhou stranu po řemeslné stránce tomu nemám co vytknout. Vyzdvihl bych skvělou kameru, masky a kostýmy. Škoda slabého scénaře.

H0us3 (2018)

Snad nejrychleji uběhlých 105 minut za poslední dobu. Klidně bych zvládnul ještě dalších 20 minut navíc. Technické věci jsou ve filmu velmi dobře vysvětleny prostými slovy pro všechny, kteří nejsou zapojeni do světa IT. A myslím, že je to dobrý nápad, protože tento film je tím pádem pro všechny. Každý, kdo bude dávat alespoň trochu pozor tomu porozumí. Jako bonus sympatičtí a snaživě hrající herci plus pro mě nadmíru výtečný twist ( netwist ) a uspokojivý konec. Jen škoda pomalejšího rozjezdu, protože jakmile začne film gradovat tak mnoho času do konce nezbývá. Během sledování filmu jsem si vybavil film https://www.csfd.cz/film/351648-coherence/prehled/.

Na palubu! (2020)

Můj nejhorší zážitek s Tady Vary. Nudný film s nezajímavými a přehrávajícími herci. Francouzské komedie mám moc rád, takže jsem čekal originální humor a ne že se nepatrná menšina slušně zaplněné spodní části Velkého sálu v Thermalu jenom párkrát pousměje.

Extra Ordinary (2019)

Nečekal jsem od toho mnoho ale byl jsem velmi příjemně překvapený. Komedie s hororovým nádechem nemám moc v lásce ale tady ten humor fungoval výborně. ( ozvěny DEF Hradec Králové ).