Fontána (2006)

"Ja sa už nebojím Tommy. Naše telá sú väzenia pre naše duše. Naša koža a krv, sú železné mreže väzenia. Ale neboj sa. Každé telo sa rozkladá. Smrť sa premení na popol. A tak, smrť oslobodí každú dušu. "

Osudový dotek (2004)

"Bolo povedané, že niečo tak malého ako šum motýlích krídel môže v konečnom dôsledku spôsobiť tajfún na druhom konci sveta - Teória Chaosu "

Matrix (1999)

"Ak skutočné je to, čo cítiš, voniaš, vidíš a čo ti chutí, tak potom " skutočné " je len to, čo elektrické signály vykladájú tvojmu ​​mozogu."

Leon (1994)

(last lines) "I think we'll be ok here, Leon."

Forrest Gump (1994)

"Dear God, make me a bird. So I could fly far. Far far away from here. "

Tenkrát na Západě (1968)

"Do you know anything about a guy going around playing the harmonica? He's someone you'd remember. Instead of talking, he plays. And when he better play, he talks. "

Poslední polibek (2006)

"Prestaň hovoriť o láske. Každý debil na svete hovorí, že niekoho miluje. To nič neznamená. To čo cítiš znamená niečo len pre teba. Iba to čo urobíš pre ľudí ktorých hovoríš že miluješ. Na tom jedinom záleží .To jediné sa počíta."

Nelítostný souboj (1995)

"Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."