• Thriller

Básník, služka a král (1977) (TV film)

Tehdy mne to fascinovalo, stejne jako treba Zitra vstanu a oparim se cajem. Fantasy prvek velmi zajimavy..

Chlapec, který chodil pozdě spát (1973)

Videl jsem to s odstupem 36ti let. Byl jsem na tom kdysi jako na skolnim predstaveni a ikdyz nam to prezentovali jako sovetsky film, docela se mi to libilo. Dnes uz vim proc, byl to litevsky film, vramci moznosti minimum ideologie. Pribeh o klukovi, ktery vecer nechce usnout a pres den ma sny. Poeticky, detsky film..a na svou dobu zajimave fantasy prvky o risi snu.

Polski film (2012)

V jedne recenzi napsal nekdo, ze film by nemusel mit posledni tretinu, ktera je presprilis fantasmagoricka. Ale za prvni dve davam ctyri hvezdy.

DonT Stop (2012)

Povedene retro z 80. let. Velmi autenticky pohled cloveka, ktery byl u toho. Nektere situace i postavy maji realny zaklad, pametnici prazske punkove sceny tech casu to potvrzuji.A pribeh je verohodny.Tak to vazne bylo.

Hranaři (2011)

Asi tomu schazela vetsi retrospektiva na zacatku nez jen reminiscence Mrazka..Zacinat ten pribeh s postavami bez minulosti je chyba. Proc se treba Etzler najednou rozhodnul jit proti systemu ? Co tak najednou ? Pochopil nekdo tu motivaci ? Langmajer a Brozova dobry vykon, ale nejlepe podle mne vystihnul typ "byvaly vekslak-nyni podnikatel" Dejdar.Takze za tu vytecnou hereckou sestavu vcetne Licheho a Korna ctyri, ikdyz jsem chtel puvodne dat jen tri.Bez hercu by to byla trochu plytka a sotva uveritelna story.

Kráska a netvor 1950 (2010) (TV film)

Čekal jsem víc. Svoboda zná řemeslo, ale Sequens ho ovládal líp.Z fenoménu Pilčík se dalo získat mnohem víc. Ve srovnání s Bestii Majora Zemana vychází Kráska jako chudší příbuzná.Nehodnotím ideologii, ale jen zpracování.Mimochodem, kdysi běžel v ČT jakýsi zahraniční film na téma akce Kámen (převaděči, falešná hranice) a tam byl motiv Pilčíka taky naznačen.Bohužel, neobjevil jsem ho na csfd ani jinde. Jenom to české zpracování Swingtime.