Želvy Ninja (2007)

jako já si to užil úplně nejvíc a hlavně bych vyzdvyhl, že autoři nevyužili klasického modelu současných dětských animáčů, kde se dítě baví příběhem a roztomilostí animace, zatímco dospělý doprovod mají uchvacovat přeplácané intertextové vychytávky.. želvy ninja jsou naprosto svébytným dílem, odkazujícím maximálně na předchozí filmy či seriály TMNT.. paráda!

Účastníci zájezdu (2006)

na Účastníky jsem se podíval jen kvůli skvělému ROMingu, abych zjistil, jestli Vejdělek už ve své protině ukázal, že režii ovládá. tenhle film má jedinou chybu - scénář Míšy Vívega. jeho vynález šablonovitě schematických dvourozměrných postav neměl nikdy spatřit světlo světa a "divadlo svět", které se snaží vytvářet, je neskutečně tupé a trapné. pokusy o jakousi destereotypizaci, o niž se míša pokouší, je zkrátka blbá, poněvadž to neumí a jen generuje nová stereotypní spojení: fyzická krása-sex je nahrazen fyzickou krásou citující dostojevskyho a t. manna, případně slečnou romanticky toužící po růžích. Míšova obsese pivem (společně s vepřovým masem zásadní atribut primitiva) je "intelektuálně" nahrazena láskou ve víno, které má být známkou "high society" a takhle bychom mohli rozebrat každý jednotlivý motiv. ale lidem se to evidentně líbí. jsem zvědav, jak budou reagovat na úžasný scénář Marka Epsteina k ROMingu, který Vejdělek natočil.. hehe, to bude překvápko :)

Marie Antoinetta (2006)

strašně zajímavá záležitost.. v nejlepších momentech mi to děsně připomíná vynikající poslední dva filmy terrence malicka.. a samozřejmě skvělá práce s hudbou - velmi netradiční zážitek

Roming (2007)

jasných 100 %... úžasný scénář Marka Epsteina a takřka dokonalé herecké výkony jsou největší devizou tohoto nádherného filmu. a tleskám Vejdělkově odvaze jít do tohoto netriviálního příběhu, mohl klidně natočit další popinu a la Účastníci... a měl by kariéru do smrti zajištěnou, páč by mu producenti utrhli ruce. on se však místo toho pustil na dost nejistou půdu komedie, která není jednoduchá, má mimořádný společenský přesah a navíc může spoustu hloupých lidí pobouřit, neboť tento film a jeho krásnou podstatu (oslava nespoutaného života v konfrontaci s "civilizací") vůbec nepochopí.. jejich škoda.. já moc děkuju a omlouvám se Vejdělkovi, že jsem pochyboval. moc se těším, co z této autorské dvojice, která musí v očích inteligentních lidí převálcovat duo Jarchovský-Hřebejk, vzejde příště

Princezny (2005)

Ze života kurvy - jako sociální sonda do životů žen, které plní mužská přání a sklízejí za to jen posměch a opovržení, vynikající.. ale přeci jen mi tam chyběla nějaká ústřední dějová linie, díky níž by téměř dvouhodinový snímek nepůsobil tak natahovaně..

Norbit (2007) odpad!

já teda prošel spíš peklem...2Falko: ty musíš být dobře perverzní.. ale proti gustu...

Robinsonovi (2007)

někde mezi 60 a 70 % - příběh a vůbec první půlka více méně špatná, trapná a v nejhorším smyslu slova infantilní.. ale: když Lewis zazvoní na zvonek Robinsonů, spouští se asi 10minutová šílená, dechberoucí, psychedelická jízda, kterou děti vskutku nemůžou vůbec kapírovat (to ostatně platí pro většinu druhé poloviny filmu).. škoda té banality příběhu..

Faunův labyrint (2006)

neskutečnej vizuální zážitek - jsem rád, že sem čeští distributoři uváděj jednu stupidní romantickou komedii za druhou a jeden z vizuálně nejlepších filmů (ale nejen z vizuálního hlediska), smutnou pohádku del Tora kulantně vynechali..opravdu díky Feničovi a jeho Febiofestu a myslim, že by se Jiří Králík měl pořádně rozmyslet, co koupit do projektu 100 pro příští rok..tohle vynechat je totiž zločin na filmovým umění

Prázdniny pana Beana (2007)

při sledování jsem se sem tam bavil a smál, ale když jsem pak jel domů, rostl ve mě vztek... stejně jako první film s Beanem jde o naprostou likvidaci úžasného charakteru Mr. Beana.. i za pár let si rád pustím televizní skeče, ale tyhle dvě ubohosti rozhodně ne

Dexter (2006) (seriál)

What a "lovely" week-end spent with DEXTER!