Hranice života (2005)

i přesto, že mi to nakonec "nedocvaklo" a nic mi nezapadlo, jak tu někteří píší, byl film vizuálně i dějově naprosto skvělý, že mu odpustím tak nějak i ten konec...

Rok ďábla (2002)

no, já to skoro sežrala....to proto, že jsem Nohavicu nikdy neposlouchala... ale teď určitě poslouchat budu. Film je prostě pecka.

Dokonalý únik (2009)

no pomoc... nesnáším scény, jak napadená může sejmout agresora, který vidí nad útesem.. a místo toho mu probodne ruku a přišpendlí ho ke skále nožem, který mu tam nechá, aby byl líp stabilizovanej a ozbrojenej...katastrofa včetně dalších nepřirozených scén. Ale herci jeli naplno...

Léto v Marrakeši (2010) (TV film)

trochu mi to přijde jako u nás proromská propaganda... super Marrakéš, krásné tržnice, krásná poušť, krásné hotely, Marrakéš - ve kterém chodí ženy zahaleny, protože samy chtějí (zřejmě jsou škaredé) :D.... a starší berberský nápadník ženy samozřejmě uznává a rovněž uznává i jejich svobodu a představte si, ilegálně učil jejich berberské ženy číst... ach! A ten mladší má ženu za jemu zcela rovnou, no.. doba se mění, to je fajn, ne?

Željesboj (2011) (TV film)

Být dítě, asi bych se utahaností nudilo... nepochopila jsem smysl Željezboje - asi ekologie...exteriéry v krásném prostředí... :o) a konec stylu princ Bajaja to už jsem se bavila, až na okažik návratu jeho rodičů, po kterých celá leta ani nevzdychl, ani když vyhrál princeznu. Režisér měl asi zlé zážitky z dětství. A z hygienických důvodů je potřeba vyčistit studnu! :D

Co si ušít do výbavy (1995)

Není to šlágr jako mnohé filmy... "je obyčejný" ale je jemný, poutavý, krásně natočený... prostě pro nás ženy, co už něco víme o životě....proto si zaslouží plný počet.

První republika (2014) (seriál)

Tak jsem celý ten porod vydržela až do konce - přiznám, občas jsem přepínala. Šlo v podstatě o jeden příběh rozkouskovaný do mnoha a mnoha a mnoha zcela zbytečných dílů......první díly.. ano, řekla jsem ááááách, uprostřed jsem už jen otráveně sledovala utahaný děj... a na nekonečném konci jsem byla doslova vytočená a ráda, že jsem nekomentovala a nebodovala po dvou dílech. V tomto případě bych uvítala jeden celovečerní film. Pletánková se stala mou nejodpornější herečkou... to bylo doslova utrpení ji sledovat, ještě se zcela nelogickým a nepříjemným scénářem. Prostě blbá blondýna hadr... Vladimír by tuhle vyšeptalou zasloužilou matku a fuchtli přeci nemohl milovat...když je vedle ní naprosto krásná, chytrá a oddaná manželka Veronika Nová. Pan režisér si opět nechal otevřené dveře na další díly... ale prosím, ať už jsou tak jenom dva!!!!

Grimm (2011) (seriál)

Nemůžu si pomoc. Přestože je to slátanina, pravidelně mě to nutí se koukat na další a další díl...takže za to nucení dávám 80%. :o).

Sherlock (2010) (seriál)

Starý soudek s čerstvým vínem výborného jiskřivého ročníku. Mimochodem - Benedict Cumberbatch je mi krajně nesympatický.. přesto nebo právě proto - geniální.

Inga Lindström - Tajemství Svenaholmu (2006) (epizoda) odpad!

achich ach! ještě jsem asi odpad nikdy nedala.. ale tohle, to opravdu stálo za to.. "znáte Andersenovi?" "ne, neznám, nic nevím jděte pryč..." pomoc! Myslím, že Andersonovi museli nejméně vyplenit celou vesnici (podle nenávisti k jejich dceři, která byla v té době zřejmě batole... ), ale je to tajné... pst... a v té vesnici zřejmě ale byla vždy jen jedna pěkná žena, po které všichni šíleli!