• Romantický

Železná lady (2011)

Film o nejednoznačnosti lidských skutků a životů. O boji, prohrách a pomíjivosti slávy. O ženě, která se musela stát Iron Lady, aby obstála ve výlučně mužském světě. O stáří a osamělosti. Právě empatický přístup režisérky vnesl do příběhu slavné političky lidský rozměr. Život není černobílý. Kdo se chce dozvědět více o britské politice 2. poloviny 20. stol., má k dispozici rozsáhlou literaturu a dokumenty BBC. Pro mě další výborný britský film po loňské Králově řeči. (Nelze je srovnávat, oba mají své nesporné kvality.) Skvělé herecké výkony obou hlavních představitelek.

Chico a Rita (2010)

Naprosto dokonalé. Po výtvarné i hudební stránce. F. Trueba má v Madridu s přáteli jazzový klub. Jednou bych tam chtěla zajít. Film beru jako vyznání lásky k jazzu, kterou s ním sdílím. Už dlouho mě žádný film tak neoslovil.

Anonym (2011)

Pro milovníky všeho anglického výborné. Pro milovníky Shakespeara víc než zajímavé. Pro mě přesně to, co miluju. Rozjezd nebyl nejsilnější, ale to je má jediná výtka. Anglická historie opět z trochu jiného úhlu. Zkuste porovnat Alžbětu Vanessy Redgrave a Helen Mirren.

Pád do noci (2011)

Výborný film. Pokud má někdo slabý žaludek a vyhýbá se tématům jako je týrání žen, pak rozhodně nedoporučuji. Po filmu jsem musela jít na panáka, abych se trochu sebrala.

Milovaní (2011)

Pro mě zklamání. Zatím jsem na Festivalu franc. filmu viděla 4 filmy a tenhle byl jednoznačně nejslabší. Skvělé obsazení, příjemné šansony, ale zbytečně dlouhé, nastavované. Smrtí otce ( Miloše Formana) mohl film skončit a dojem by byl lepší.

Dýchat (2011)

Film jsem přes ocenění, které získal v Cannes, úmyslně v Karlových Varech vynechala. Bála jsem se, že bude příliš depresivní. Na Filmfestu jsem to napravila. Musím konstatovat, že přestože i další 3 snímky, které jsem zatím v rámci přehlídky viděla, byly velmi dobré, tento film byl o třídu lepší. Tak civilní a citlivý film, který s nadhledem a místy i s náznakem humoru řeší otázku viny, osamělosti a smrti, jsem dlouho neviděla.

Muži v naději (2011)

Ženy v pokušení byly výborné. Muži v naději ve mně bohužel vyvolali opačné pocity. Myslím, že je to nejslabší film, ve kterém J. Macháček hrál. Překvapuje mě 72% na čsfd.

Zběsilá krev (2008)

Mám ráda italský film, takže si italské filmy cíleně vybírám. Italské filmy si na rozdíl od italské televize stále drží vysokou laťku . Ani tento film není výjimka. Možná je příliš dlouhý a díky častým střihům lehce nepřehledný .Má však silný příběh. Monika B. je nejen stále krásná a charismatická, ale také výborná herečka. Kromě jiného je film i exkurz do italské (potažmo evropské) historie, což mu (alespoň pro mě) přidává na atraktivitě.