• Romantický

V domě (2012)

Film uvedla na Festivalu francouzského filmu Mirka Spáčilová, která film do soutěže vybrala. Byla vtipná a kvality filmu vystihla dokonale. Hlavní cenu na FF v San Sebastiánu nedostal film jen tak pro nic za nic. F.Ozon je můj oblíbený režisér a tímto filmem dokázal, že zraje jako víno. Vřele doporučuji.

Nedotknutelní (2011)

Smála jsem se jako blázen a na konci jsem plakala. Jsem prostě ideální cílová divačka.

Druhá šance (2012)

Prostě ze života. Meryl skvělá jako vždy a T.L.Jones hraje ubručeného dědka opravdu mistrovsky.

Stud (2011)

Sugestivní. Je mi z toho úzko. Režisér dosáhl svého. Hlad raději vynechám.

Do Říma s láskou (2012)

Nejmenovaná filmová kritička dala tomuto filmu 30%. Byla toho názoru, že Woody podcěnuje diváka. Od té doby, co Mirka Spáčilová zcela nekriticky opěvovala filmy F. Renče, věřím výhradně svému vlastnímu úsudku. Film byl jako vždy skvělý. V prvním plánu se smějete klasickým Woodyho hláškám. Máme tu 1 nefalšovaného neurotického operního režiséra v podání W. Allena. Pak tu máme stejně allenovsky neurotického mladého Itala, který se právě oženil a za pomoci svých příbuzných chce udělat štěstí v Římě. Do třetice zmatený Ital středního věku a nenadálá celebrita - Roberto Benigni - má divákům také co sdělit. Připočtěte prostitutku v neodolatelném podání Penelopy Cruz a Ellen Page coby přesvědčivě narcisistní pseudointelektuálku. Překvapí dokonalá znalost italského prostředí a naturelu. Že by Woody celý život skrýval svoje kořeny? Jako vždy se ve filmu dočkáme situací, jejichž trapnost je dovedena až za hranici snesitelnosti. Dokonalá parodie široké škály lidských slabostí - to jsou filmy Woodyho Allena. Záleží na vás, kterou rovinu jeho vyprávění si vyberete.

Báječný hotel Marigold (2011)

Vezměte nejlepší britské herce, obsaďte je do filmu o lidech, kterým se ne zrovna daří a musí se přizpůsobit novému prostředí, okořeňte notnou dávkou britského humoru, korunujte Maggie Smith a vytvořte nenápadnou malou perlu, která bude mít svůj vlastní nezaměnitelný lesk.

Bez kalhot (2012)

Každý si vykládá film po svém. Podle mě se o komedii rozhodně nejedná....Letní a přímočará zábava to také není. Adorace svalnatých těl - ani tak to nevidím. Chápu, proč byl film zařazen do programu v Karlových Varech. Zaujala mě profesionální choreografie. Z vnitřní prázdnoty života hlavních protagonistů naskakovala husí kůže. Matthew McConaughey je herec, kterého opravdu nemusím a na filmy, ve kterých hraje, se nekoukám. Tady byl tak přesvědčivě slizký, že překonal veškerá má očekávání. Pokud to není jeho přirozenost (trochu ho z toho podezírám - mám z něj takový pocit už roky), je opravdu dobrý herec. Cody Horn hrála civilně a přesvědčivě, věřila jsem jí každé gesto. Díky ní mě závěrečný happy end potěšil.

Ještě jste nic neviděli (2012)

Ano, myslím, že technické nedostatky při promítání filmu musely hodně lidí ovlivnit. Zejména ty, kteří nerozumí francouzsky. Nicméně film to byl mistrovský. Náročný, připouštím. Rozhodně velmi zajímavý pro milovníky divadla. A vyvolal u mě řadu otázek. A potřebu vidět film znovu a pochopit ho lépe.

Poslední krok (2012)

2 hvězdičky dostává film díky kráse hlavní protagonistky.