Tropická bouře (2008)

Na těch pár vtipů příliš dlouhá stopáž. Začátek je opravdu nabitý ale zbytek trochu v přívalu humoru polevuje. To nic nemění na tom že Tropická bouře skvěle paroduje všechna válečná klišé a to opravdu výborně. Ben Stiller neměl chybu a když už to někde vázlo dalo se aspoň na něj a na Downeyho dívat. Jack Black byl opravdu nevyužitý jak psal POMO. Škoda na něj jsem se taky těšil.

Fotr je lotr (2000)

Vyplněná noční můra při návštěvě rodiny přítelkyně...Docela se divím nízkému hodnocení. Pro mě Fotr je lotr znamená neuvěřitelnou zábavu. S každým dalším průserem jsem si říkal: no a teď se to všechno musí vysvětlit a všechno bude v pořádku. A vždy to bylo právě naopak. Poblitá mikina, dojení kočky, střelba do urny...za mě skvělá podívaná při které jsem se popadal za břicho. Klenot to sice také není ale mě to rozesmálo na stupnici od jedné do pěti za rovných pět.

Osvícení (1980)

Jack je magor už od začátku to se asi zastáncům knihy nelíbí oprávněně...Ale tím JAKÝ je magor všechny pochybnosti ze začátku naprosto vyruší. V Osvícení mě (a nejenom mě) děsí hudba. Naléhavá, tísnivá hudba. Rád bych viděl pošahance který by si to pouštěl jako soundtrack. Jako u všech Kubrickových filmů tak i u Osvícení je hudba jenom doprovodný prvek který se nedá samostatně poslouchat ale ve spojení s filmem působí až neuvěřitelně. Přestože byla hudba nejvíce děsivý element, ostatní prvky zůstávají v těsném závěsu. Vedle skvěle skvěle skvěle zahraných rolí pak i děsivá kulisa a celkově výtvarné zpracování (aspoň jak může posoudit laik). Můj nejoblíbenější horor.

Olověná vesta (1987)

One! Two! Three! Four! I! Love! Marine! Corps!....S prvními vlasy rekrutů na podlaze boot campu mizí i jejich iluze. Právě se přihlásili do pekla.....Naštěstí jsem o FMJ nečetl nikdy před tím takže můj prvotní zážitek byl o to silnější...Film je rozdělen - jak už tu mnoho lidí psalo - na dvě zhruba stejné poloviny. Od zadku vojína Pyla který bezmocně skáče na opičí dráze se dostanete až do bojů ve městě Hue ve Vietnamu. Hudba jen dokresluje atmosféru jak je u Kubricka zvykem a zvuky jsou maximálně reálné...ó jaká to rajská hudba pro mé uši. Z celého filmu je cítit děsivé dusno a úzkost. Svého hrdinu si jen tak nenajdete. Nedá se říct že by jím totiž někdo byl i když Joker je víceméně morálně nejčistší ze všech postav až do citově brutálního konce filmu. Celkově musím dát za 5* a zpátky ni krok!...SF!