Santa Claus (1994)

Nesnáším Santu a rodinné komedie, ale tahle rodinná komedie mi přišla ucházející. Tima Allena mám rád a jeho ztvárnění Santy mě i docela bavilo.

29 a ještě panna (2007) (TV film)

Film velmi velmi nápadně připomínající v mnohých věcech Bridget Jones. Ať už trapnými momenty nebo hudbou. Vic jako hlavní hrdinka je nesympatická a pořád čumí jako péro z gauče. Výsledek je nevěrohodný, neromantický, nevtipný a extrémně pitomý.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

No nenaštvalo by vás to? První milovaný byl upír a druhý vlkodlak...Ještě že po lesích nelítá spiderman. V New Moon se kromě řečí o tom kdo koho víc miluje a bla bla bla nic neděje. Každý Bellu ujišťuje že jí opustili jen kvůli jejímu dobru. Ta je z toho hotová a v osmnácti se cítí na důchod. Jak z ní můžou být dva lidi takhle hotoví opravdu nepochopím. Zvlášť pokud jde o 109 let starého upíra. Scéna s ošetřováním krvácejícího čela mě dostala asi nejvíc. Děj za vyliž, dialogy ještě hůř než za vyliž tak to doženeme aspoň scénama bez triček. (Bella navíc Jacobovi skoro zásadně kouká kamkoliv jinam jenom ne do očí a nezapomene dodat že je nabušený) Musím ale říct že ačkoliv jsem očekával spíše odpadovou záležitost, nějakým způsobem se tam ta hvězdička vloudila. To ale znamená jenom to že jsem viděl horší výtvory.

Beetlejuice (1988)

Jeden z filmů, který formoval/deformoval mé dětství.

Nesmrtelná teta (1993)

Tak nějak jsem se nemohl přinutit k tomu abych hlavní dvojici fandil. Matěj mi byl hodně protivný...Naopak Hanzlík a Bohdalová tvořili jednu z mála světlejších stránek pohádky. Každopádně není Nesmrtelná teta špatnou pohádkou a to že se extra nelíbí mně neznamená, že těm kterým je určena nebude. Srovnávat ale tetu s pro mně nejoblíbenější pohádkou S čerty nejsou žerty nejde ani v nejmenším.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

A když teda teď stříká krev a padaj končetiny tak se mám bát?....Měli by vymyslet speciální kategorii pro filmy u kterých se člověk nebojí ale chce se mu zvracet. Prvoplánová blbost. Ale proti gustu...

Vzhůru do oblak (2009)

Nádherné, dojemné, úžasné. Snad druhý film po prvotním shlédnutí Foresta Gumpa co mě tak dojal. Všechny postavy jsou navíc velmi vtipné a osobně jsem nenašel ani jednu postavu kterou bych neměl rád jak se mi u animovaných filmů často stává (proto je většinou nemám rád). Navíc jsem UP viděl ve velmi vydařeném dabingu. Liška jako Dog je famózní a musel jsem se smát i když bych asi neměl. Vedle VALL-I můj nejoblíbenější animovaný film - možná i oblíbenější.

Wrestler (2008)

Vlastně to vypadá nezajímavě. Postava bojující proti stárnutí a nepřízni osudu...no jo to je dost starý...Ale to podání? Paráda. Neobyčejné vyprávění obyčejného. Postupně mě Wrestler vtáhnul do sebe a jak bývá u Aronofskyho zvykem, emočně přežvýkal a na konci vyplivnul ven. Sice ne tak jako ostatní jeho díla ale každopádně opět za pět. Rourkův výkon nepotřebuje dalších komentářů.

Avatar (2009)

Nejlepší film jaký jsem viděl? Ne to asi ne. Nejlepší podívaná jakou jsem viděl? To teda rozhodně! Už teď, po půl hodině co jsem se vrátil z kina vím, že na to půjdu znova. Ne kvůli příběhu, který jak už tu dostkrát zaznělo není nic nového pod sluncem, spíš dost starého. Ale kvůli dokonalosti audiovizuální stránky. To jak stvárnil Cameron Pandoru je něco neuvěřitelného. Všechno opravdu vypadá jako živé až oči přecházejí. Stav: husina permanent. Opravdu mi bylo líto že film skončil. Kecy o mainstreamu jsou zbytečné. Není právě dokonale udělaný mainstreamový film ten který posune kinematografii dál? (i když jediná novinka je "jenom" dechberoucí obrazová stránka)? A teď jdu zavřít oči a proletět se po Pandoře. A ještě něco...Lidi kteří film viděli v rip kvalitě by neměli vůbec hlasovat. Tohle nejsou Vratné láhve kde je to jedno. A ještě dodatek k příběhu...Cituji kamaráda: "Chtít k tomuhle filmu ještě perfektní příběh je jako si koupit Ferrari a stěžovat si že neuveze půl tuny hnoje."

The Doors (1991)

Protože jsem člověk, který když slyší slova jedné z nejznámějších písní The Doors "The End" začne se tak nějak podivně nakrucovat a přepadne ho zcela oprávněně melancholická nálada (to znamená že jsem fanoušek The Doors), opravdu jsem se těšil až film uvidím. Moje překvapení bylo hodně velké, protože jsem opravdu nečekal, že by někdo mohl zahrát Morrisona alespoň trochu přesvědčivě. Ale po chvíli jsem neviděl Kilmera ale Jima Morrisona. Jako Morrisonovo dvojiče. Perfektní úžasný životopisný film. I když detaily ze zákulisí této kapely neznám a nepřísluší mi po této stránce film hodnotit, neuvěřitelně jsem si ho užil a jenom ve mě ukotvil zalíbení v The Doors. Perfektní.