Rambo II (1985)

Hm tak k tomuhle jako hlavní věc napíšu: DEBILNÍ ŽHAVÉ VÝSTŘELY!!! Viděl jsem totiž kultovní mikrosérii Žhavé výstřely dříve než Ramba 2. Po tom co mi ZAZ zkazili Top Gun mi totálně zkazili i Ramba. Sakra Sheene ty magore! No nic...Druhý díl Ramba je o poznání připitomělejší než jednička - a to je co říct. Stallone přehrává jako nikdy předtím ani potom, vietnamci jsou slepí a hluší a rusáci mají srandovní uniformy. Béčkové klasice ale míň jak 3 hvězdy dát nemůžu. Musím přiznat, že jsem se bavil ale zřejmě způsobem, jakým to tvůrci zamýšleli.

Pacifik (2010) (seriál)

Mariňáci, Pacifik a perfektní atmosféra. Do akcí nadupaných velkofilmů to má daleko (tady si boje nikdo nevymýšlel). Akčnější díly střídají ty umírněnější stejně jako u Band of Brothers. Nicméně Pacifik je pořád slabší než jeho slavnější partička bratříčků. Charaktery postav nejsou tak jasně vyrýsované jako v BoB už od začátku. Tady se s nimi člověk musí zžívat postupně. Velkou vadou je ale necelistvost příběhu. Je to dáno tím, že seriál je slepenec několika pamětí veteránů které na sebe buď nenavazují nebo se občas lehce tečnou. Takže za 4

Milionář z chatrče (2008)

Neubránil jsem se srovnáním s Městem bohů. Milionář je pohádkovější, naivnější ale kouzelnější. Jako pohádka pro odrostlejší ideální. I když u mně stejně vítězí na plné čáře Město bohů, Milionář stejně dosáhne na tu pětku. Těsně ale dosáhne.

Tohle je Sparta! (2008)

Na pět vtipů připadnou dva neuvěřitelně perfektně udělaný u kterých jsem se opravdu zasmál ale bohužel ty další tři jsou naopak dost trapný. Takže i poměr hvězdiček bude odpovídat.

G. I. Jane (1997)

Jeden z nejhorších filmů od Ridleyho. Sice obdivuju Demi Moore že si nechá jednou oholit hlavu a pak se naučí třeba tančit u tyče ale slátanina o ženský (upozorňuju že nejsem šovinista ani v nejmenším - to bych měl doma peklo) která má index drsnosti pomalu jako Chuck Norris mě opravdu nebere. O nějaké reálnosti pochopitelně nemůže být zmínka.

Ozvěny mrtvých (1999)

Nepříliš napínavý, neděsivý a dost krkolomě poskládaný thriller. Ve filmu bylo pár úplně zbytečných scén, které by se daly bez problému vypustit. Od začátku mi chybělo napětí. Hodný duch se mohl alespoň chvíli tvářit zlověstně. Kluk si mohl víc šeptat, černošský policista nesehrál prakticky žádnou roli a konec byl závislý na okolnostech, které autor podivně zakomponoval do děje .....SPOILER!!!!.......: (viz nůž který si manželka hlavního hrdiny dala do kabelky kvůli návštěvě policisti - média...jinak by tam onen policajt byl prakticky k ničemu....a pak poznámka "Bojím se peří"...krkolomné, nešokující.)...............................KONEC SPOILERU!!!!!!!!!!!!!: Ale i přes drobné chybky, kterých si moje neprofesionální nezkušené oko všimlo nejde o špatný film. Tři hvězdičky jsou ale maximum

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Geniální seriál, který je pro mně co do oblíbenosti na úrovni IT CROWD tedy na absolutním vrcholu. Ze začátku mi přišlo, že v podstatě všichni jenom sekundují geniálnímu magorovi Sheldonovi ale s postupujícím časem byly ostatní postavy stále vtipnější a Sheldonovi se skoro vyrovnaly. Už teď je to moje srdcová záležitost a to jsem začal sledovat BBT nedávno.

Soumrak mrtvých (2004)

Pár skvělých hlášek ale každopádně hodně nevyužitá látka. Dalo se z toho vymáčknou o hodně víc...ale pobavilo.

Mezi nepřáteli (2007)

Velmi velmi dobře udělané přestřelky kterých je velmi velmi málo, ve filmu který je jinak velmi velmi nudný. Jednotlivé sekvence nejsou vůbec nebo prapodivně propojeny. Autor skáče od scény ke scéně bez návaznosti a výsledný zmatek se snaží zachránit titulkem co kdy kde se děje. Depresivně to i přes velkou očividnou snahu nepůsobí. Když jsem si řekl hurá konec! Tak na mne čekala další půlhodina filmu a to bez akce. Právě jedinou výhodou L' Ennemi intime jsou perfektně udělané přestřelky. Bez zbytečných heroických obrazů nebo nelogických kravin. Tři nebo čtyři krátké akce na celý jinak pustý film jsou pro mne moc málo.

Invaze žraloků (2008) (TV film) odpad!

Žraloci bourající molo pomocí ocasů? Ne děkuji