Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Po prvním díle nejlepší Harry Potter. Jako fanoušek knižní předlohy jsem byl nadšený. Filmy jsou stejně jako knihy čím dál tím temnější a dávno to není pohádka. Zároveň je radost sledovat jak z některých dětských protagonistů rostou výborní herci. Nad všemi ale vyčnívá Grint. Netuším jak bych hodnotil, kdybych knížky nečetl, asi by to bylo o nějakou tu hvězdičku méně takhle je pro mne první Relikvie smrti skvělým překvapením, které si zaslouží pět hvězdiček.

Chrámy těla (2010)

Povrchní sonda do tajů převážně kulturistiky. Kulturisty vykresluje jako pošuky a cvoky. Jako lidi co pro vítězství v soutěži udělají všechno možné nad čím si "normální" (fanaticky necvičící) člověk musí lámat hlavu. A co druhá stránka? Autoři jí zmiňují prostřednictvím výpovědí samotných kulturistů pěkně prostřídaných s ukázkou různých ochcávacích (někdy doslova) taktik vedoucích k výhře, výpovědí mentálně nemocných nebo steroidy zdevastovaných lidí. Záleží na přístupu diváka. Mě osobně silně vadilo jednostranné zaměření dokumentu. Necvičícím rachitickým chcíplotinám se ale určitě bude líbit.

Vymítač ďábla (1973)

Děsivý, opravdu děsivý horor. Bez nějakých laciných lekaček, s pěkně vygradovanou atmosférou. Ani po skoro čtyřiceti letech nepůsobí zastaralým nebo dokonce laciným dojmem. Mrzí mě hlavně to, že se takhle krásně bojím jenom u málokterého jiného hororu.

Počátek (2010)

Budu se muset podívat ještě minimálně jednou.

Ears, Open. Eyeballs, Click. (2005)

Až depresivní dokument o bootcampu. Unikátní, prakticky jediný svého druhu. Bez komentáře, bez hrdinů. Jak se stát Marňákem a čim vším si musí rekrut projít je zobrazeno bez nějaké cenzury s celou porcí šikany a buzerace.

Expendables: Postradatelní (2010)

Čekal jsem výbuchy, hlášky, bezedný zásobníky, neprůstřelný hrdiny, špatnej příběh, hromady mrtvol, plameny, starýho Slye běhajíc jak za mlada, rychlý tempo, velezlýho velezáporáka a jeho hustosmrt. A přesně to jsem dostal! Rychlost střihu mi problémy nedělala. Jediný co bych mohl brát jako zklamání bylo menší nasazení Lundgrena, na toho jsem se hodně těšil. Ale byla to řežba!

Bojové nasazení (1986)

Dvě třetiny filmu díky neskutečným hláškám Clinta Eastwooda jsou na jasných pět. Pohled Gunnery Sergeanta Highwaye řeže jako žiletky a snad i pacifisti mu fandí aby ty wannabies co si říkají Force Recon nakopal na jednu hromadu. Poslední třetina ve které se bojuje je už znatelně horší. Hlášek je poskrovnu, kravin je o dost více. Škoda škoda. Pro mě jako pro člověka co si na Mariňáka tu a tam hraje je to ale přecejen pětka jak vyšitá.

Solaris (2002)

Jeden z nejsilnějších soundtracků vůbec.

Poslední cesta (2009) (TV film)

Nenásilně nenuceně podaná hrdost na svojí vlast. Jak už tu bylo napsáno: alespoň trochu takové hrdosti by každému u nás svědčilo. Dojímavý film a i přes jeho jednoduchost (nebo právě pro ni) jasných 5

Rambo III (1988)

A se sestupnou tendencí je tady Rambo znovu. A co víc po boku hrdých bojovníků Talibanu proti ruskému nepříteli. Jestli dvojka byla polokomedie tak tohle je čistá komedie. Věta: "Věnováno statečným bojovníkům v Afghánistánu" (myšleni jsou pochopitelně ti s černými turbany a s pakuly na palicích) před závěrečnými titulky jenom přidává na grotesknosti celého filmu.