Hřiště snů (1989)

Jedna z mých srdcovek, nádherný film

Neopouštěj mě (2010)

Přesně tenhle typ filmu mi letošní (minulý) rok chyběl. Rozvláčný, velmi komorní, postavený na skvělých hercích z britské školy. Sama myšlenka tohodle filmu je tak zajímavá, přesto poměrně odtažitá režie film povýšila na vyšší úroveň. Film není dokonalý, to rozhodně ne, objektivně je tak na 3-4*, ale téma filmu mě dostalo, takže za 4*

Černá labuť (2010)

Úžasně pohlcující film, který je další Arofnovskyho "one man show". Natálka je jako vždy skvělá, ale hlavní hvězdou je muž režírující tenhle skvost. Jestli ani tenhle film neni pro Akademii dostatečným důvodem pro udělení zlatýho plešouna, tak opravdu nevím, za co by to měl dostat. Počkám si ještě na 127 Hours a Kings Speech, ale prozatim je tohle moje letošní Number 1.

Red (2010)

Velmi příjemné překvapení......rok 2010 by mohl být pojmenován jak rok týmovek a vítězem překvapivě neni Expendables, ale Retired and Extremely Dangerous. Film má prachobyčejnou zápletku, režisér je docela rutinér, ale to na čem tenhle film stojí a padá (škoda nevyužitýho Freemana) jsou herci. A sestava je to sakra parádní! Herci si tuhle akční jízdu řádně užívaj a je to znát. Jen škoda že film se vypaří z paměti tak rychle. Ale za ,,teroristu" Malkoviche by si film zasloužil 5*

Machete (2010)

dal bych 3*, ale ten konec s mým oblíbencem Seagalem mě tak nasral, že dávám o hvězdu míň...jinak je film ucházející, pár velmi zábavných scén se střídá s některýma zavánějící až moc velkou trapností...jako celek ale docela zklamání, očekával jsem rozhodně více, Expendables sice nejsou top notch, ale jsou rozhodně vydařenějším filmem než Machete

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Původní Wall street mám velmi rád, a tak sem se na pokračování po více jak 20ti letech hodně těšil. Jsem rád, že Stone se nepokoušel dvakrát vstoupit do stejné řeky a vystavěl film trošku jinak. Není tak přímočarý jak v původním filmu a romantická linie mezi Shiaou a Carey bude hodně lidí iritovat, protože hodně brzdí děj a je taky jediným důvodem proč nedávám plnou palbu. Jinak není moc na co si stěžovat. Herci jsou výborní, Douglas má možná trošku málo prostoru, ale využívá ho 100% a roli si užívá. Shia je velmi dobrý herec, který si zaslouží hrát v jinejch filmech než v slátaninách typu Transformers 2. Langella a Brolin odváděj standart, což znamená že diváka vyloženě baví sledovat plátno, když tam oba dva vystupují. Stone film zvládl ukočírovat naprosto perfektně, tak řemeslně zvládnutý film jsem tento rok v kině neviděl. Pro mě jako studenta ekonomie bylo potěšující i množství narážek, které Stone do film dal. Vtipy s morálním hazardem nebo narážky na Keynese a mnoho další mě dokázali rozesmát, a co také oceňuji, že si Stone dovolil dát do filmu dost věcí, které jsou pochopitelné pouze pro lidi, co se v oboru pohybují. Takže suma sumárum film doporučuji rozhodně vidět, až na ten hodně americkej závěr neni moct co vytknout. P.S. Cameo s Charliem je super, režisér tam má taky malou roličku, ale Donalda Trumpa jsem neviděl- takže se pozorně dívejte, já na to musim znova P.S.2 Ellie Wallach je borec, v tomhle požehnaným věku dostal roli, kterou si náležitě vychutnal

Expendables: Postradatelní (2010)

Slyova parta hláškuje o stošest, Terry Crews drtí nepřátele na sračky leteckým kulometem se speciálním střelivem, Lundgren se neobejde bez "varovnýho" výstřelu, Jet Li má všechno těžší, pže se počítá jen za půl chlapa.......prostě film, kterej chlapský duši splní hodně přání a je strašně fajn vidět tyhle borce vedle sebe hrát, hláškovat a kosit všechno co jim stojí v cestě. Strašně zvláštní na tom je to, že ač je to jasná pocta 80tkám, tak mi přišla jako závan svěžího vzduchu oproti současným naprosto prázdným a nechutně digitálním akčním filmům. A za tu scénu v kostele si to zaslouží tu pátou*, tahle scéna mě hodně dojala jak smíchy tak i emočně.

Pan Nikdo (2009)

Nějak nechápu, co jedinci s 2* mají proti tomuhle filmu. Inception to sice neni, ale to audiovizuální pojetí se mi hodně líbí, od Reqiuem for a Dream a Fontány tady takovej film nebyl. Nechronologické vyprávnění je taky plusem a ač vyznění filmu není uplně uspokojivé (čekal jsem WTF? konec, bohužel se ale nekononal), tak času věnovaném filmu sem rozhodně nelitoval.

Muž ve stínu (2010)

Ač ničím neobjevné, film mě dost bavil a z filmu je vidět, jak Polanski má řemeslo v malíku.

Vražedná pole (1984)

Film, ač se zdráhajíc nějakých velmi násilných scén je děsivý sám o sobě, tou atmosférou naprostého šílenství, kdy pamět byla největším zločinem a malá děvčátka, zmanipulovaná režimem rozhodovala každodenně o životě a smrti. Filmařsky tomu nelze mnoho vytknout, pomalé tempo pečlivě buduje atmosféru, která je v některých okamžicích až nesnesitelná. Záverečně vyznění, podbarvené Lennonovou Imagine, je silně emociální a film ve mě vřel ještě dlouho dobu. Takže jednoznačně za 5*