Avatar (2009)

Tak mě tahle krásná pohádka dostala, že bych dal 5*. To ale nemůžu. Je to úžasně provedené, neuvěřitelná animace. Jak jsem dole četl, taky bych tam chtěl zpět. Ovšem s rozvahou se držím svého hodnocení. Nechci odsunout všechny skvělé filmy minulé touto novinkou do pozadí. Animací přebít výborné hrané filmy. A taky bych nerad aby za pár let byly v top 200 jen takovéto novinky.

Jackie Brown (1997)

Ne každá žena je dámou. Tohle pocta těm, které to dokážou. Nepatříme do pomuchlaných hader a vlastní důstojnost bychom měli mít stále na paměti.

Dějiny násilí (2005)

Velmi zvláštní. Grázl se změnil?! Přál bych to každému grázlovi... a potom je zase chvilku lump a pak ideální taťka. A ty slzy na konci - síla. Taky jsem měl otevřenou pusu. Nějak mě to lidsky nesedlo.

Irina Palm (2006)

Hned a okamžitě. Bez velkých pozlátek a úžasných scén. Nálada jak v blbém dni, kdy neutečete sami před sebou. Máte problém, který je vám nepříjemný až kam to jde, jako život v těch nejhorších chvílích. A musíte prostě přijímat a jít. Příběh, u kterého si položíte, aniž chcete, otázky. Jednoduché, hluboké, z nejhlubší povahy lidské. Tak do něj!

Láska nebeská (2003)

Přiznávám, komediím se vyhýbám. A tomuhle DVD na stáncích jsem vůbec nevěnoval pozornost. Ovšem pro dobré hodnocení oblíbených "golfisty" a "kleopatry" a celkové hodnocení jsem zakoupil. Velmi, velmi příjemný zážitek. A docela bych brzdil s jednoznačným hodnocením jako je komedie. Snímek je složitější svým početným střídáním scén a neustálými rozhovory. Má úžasný spád a nenechá vás ani na chvilu "vypadnout". Nádherně lidský a něžný film.

Devil (2001)

Tento typ snímků nemusím. Ovšem zpracování je výborné. Obrazová stránka filmu je zážitek.

Valčík s Bašírem (2008)

Dobré vidět. Dobré zpracování. Odvážný počin. Těžká věc.

Vesnice (2004)

Před zhlédnutím tohoto filmu jsem znal jen dva roky strarý trailer. Překvapení bylo v tom, že děj byl zcela o něčem jiném. Jistě, pro správně naladěného diváka. Film si mě postupně pěkně vtáhl. Dobře postavený děj plyne od začátku do konce. Zůstal mi pěkný zážitek a hodně prostoru k přemýšlení. Skvělá hudba. No a abych srovnal zde citované filmy jako Šestý smysl s ukňouraným Willisem a Znamení s vyjeveným Gibsonem, tak Vesnice u mě vede. Dost jsem přemýšlel o bodování, čtyři jsem nedokázal ovšem dát, moc k tomu však nechybělo.