• Krátkometrážní

Kmeny - Hipsteři (2015) (epizoda)

Podle tohoto pozérského dokumentu znamená Hipster = flanelka, plnovous a brýle? Seriously?! A co na to Beat generation?

Omámení a zmatení (1993)

Nepoznal jsem víc nesympatičtější a hloupější "komedii" než je tohle. Se srovnáváním s Americkými graffiti či Zlatými časy na Ridgemont High běžte někam.

Lady a Tramp (1955)

Vzpomínání na dětská léta, kdy mi maminka četla pohádky od Walta Disneyho ( Lvím králem počínaje, Mulan konče), beru Lady a Trampa jako srdcovku. Když jsem se po více jak 18ti letech rozhodl podívat na film, nemohl jsem se ubránit tomu, jak je to dnes naivní a sentimentální pejskařina, která skutečně stojí jen na té "špagetové scéně" (a to jestli vůbec), a to i přes krásnou a "poctivou" animaci. Z pohledu dospělého silný průměr, z pohledu dítěte klenot.

The Better Angels (2014)

Bylo perfektní si po delší době pustit takto tichý a čistý film, který nemálo připomíná Malickův Strom života. Místy mne to potěšilo, místo vadilo. A Clarke není Pitt. 7/10

Solaris (2002)

Jemný a inteligentní minimalistický snímek, který mne pohladil po tváři rozhodně víc jak ten od Andreje Tarkovského. Za což možná může i hudba. Rozhodně se do Solaris vrátím znovu.

Velké oči (2014)

Neburtonovský Burton. Výhrady by se našly, ale přes to všechno je to stejně jeho nejlepší film od dob Sweeneyho Todda (2007). 70%

Czech Made Man (2011)

Zapadlý ekvivalent v novodobé české kinemantografii.

Tlukot srdce (1980)

Mělo to nějaké mouchy a v Heardovi jsem Kerouaca neviděl ani za boha, ale je to o beatnících a to budu nadhodnocovat nejspíš pořád. Už kvůli vztahu k nim. 7/10 P.S. - Galerie je úplně k jinýmu filmu.

Nejhledanější muž (2014)

Anton Corbijn potvrdil, že patří v současnosti nejenom mezi špičkové fotografy, ale i mezi režiséry. A Most Wanted Man je záměrně chladné a "bezcitné" drama, které patří spolu s Tinker Tailor Soldier Spy mezi to nejlepší, co může špionážní kinematografie nabídnout. Napomáhá tomu Delhommova studená, ale profesionální kamera, která má zalíbení v dlouhých objektivech (jak už mi dříve vytrhl z úst Douglas). V Corbijnovi vidím budoucnost ve kvalitních dramatech. Hoffman odešel v nejlepším.

Smrt v labyrintu (2014)

Silné čtyři, možná i pět, pač kostýmy, výprava či herecký koncert Vigga Mortensena jsou na jedničku a příběh, který si uměl udržet i řádné napětí, také neurazil. Druhou projekcí uvidíme... 80%