Milionář z chatrče (2008)

Perfektní film, který mimo jiné ukazuje na realitu a problém východního světa, ty první obrázky slumů jsou teda něco. Hned od začátku se mi líbil příběh malých bratrů i to, že se zde prolívaly dvě dějové linie a přitom si myslím, že nebylo nijak složité se v nich zorientovat. Říkám skvělý nápad, scénář i výkony herců (i těch dětských).

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Jeden z vůbec prvních filmů Arnolda Schwarzeneggera který jsem viděl a to v celkem útlém věku. Ale pohled na svalnaté tělo mého po dlouho dobu idola, na tu dobu průkopnické efekty (přeměna T1000, jaderné výbuchy), s tím akční scény jasně předurčily, že se Terminátor 2 zařadí mezi mé nejoblíbenější filmy vůbec. Jasná volba 5*.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Tento, pro mě kultovní, film sem viděl nesčetně krát a stále jej mohu sledovat a bavit se u toho. Musím přiznat, že po prvním shlédnutí jsem ne všechno pochopil a dokonce mi to trvalo i několik let, než mě nekteré věci ''trkly''. Avšak krásný obraz moravského venkova a herecký um Bolka Polívky, který si natáčení musel velice převelice užívat, dávají jasný důvod proč hodnotit 5*. Jinak zajímavost: Hláška ''Však Vašu piču sem taky neviděl a věřím, že ju máte'' vznikla mimo záběr, z úst Bolka Polívky. Líbila se natolik, že se ji rozhodli dát do filmu.

Quantum of Solace (2008)

Po Casinu Royal, které mě uchvátilo opravdu hodně, sem čekal neméně skvělé ''dojetí''. Quantum of Solace pro mě začlo dobře, tak jak ma bondovka začínat, akční scénou. Pak ale pokračovala chvíle mluvení a další akční scéna. A tak to šlo stále dokola. Mě osobně chyběly ty typické rysy, které byly, jistě záměrně, odstraněny - a to 'Q', 'Bond, James Bond' , milostná scéna (nějaký náznak ve filmu byl, ale musí uznat každý, že šlo opravdu jen o náznak), bondovo super auto (to tam také bylo, nějakých 15 minut, pravdou ale zůstává, že to nikdy nedostválo moc prostoru - škoda) a nějaké super technické vychytávky. Taky si myslím, že celý ten, pro naše končiny, neuvěřitelný rozpočet filmaři roztočili couráním se po světě (to oceňuji). Můžu taky říct, že Daniel Craig, jako Bond, mi moc nesedí (preferuji aroganci a ego Pierce Brosmana). Nejhezčí, co ve filmu bylo, pro mě zůstavá Olga Kurylenko :)