• Krátkometrážní

Divoké vlny (2007)

Stačilo by místo tučňáků dosadit lidi a máme tu úplně normální film, grafické zpracování bylo k nerozeznání od reality, jasně mluvící tučňáky na surfech nepotkáte, ale zbytek byl téměř reálný. Animák, při kterém zapomenete, že žijete v Čechách a pocítíte mořský vánek a volnost surfařského života na vlastní kůži. Příběh je sice předvídatelný, ale polodokumentární styl filmu, množství opravdu vtipných scén a postav, viz. kuře Joe a chytlavý soundtrack vás prostě dostane. Jsem nadšen!!!

Protivný svůdný holky (2008)

Tenhle film si nezaslouží nic jinýho než odpad. Absolutně bez příběhu, vtipu a naprosto tragické herecké "výkony". Ale za tu hromadu sexy koček v bikinách dávám * jsem přece jen chlap :D

Babicovy dobroty (2008) (pořad) odpad!

Tohle opravdu ne! Jiří Babica je možná rádobyznouze kuchař, nad tím by se dalo možná přihmouřit oko nebo dvě, ale co se týče projevu a mluvení je to pro mě hulvát a balík, který prostě do televize nepatří.

District 9 (2009)

Všichni o tom mluvili, všichni to vychvalovali a já budu dělat to samé. Jednoduchý příběh o rasové separaci a nenávisti, který by se dal zasadit v podstatě do kterékoliv země. Jenomže to by byla nuda. Pojďme tam místo lidí dosadit mimozemšťany, kteří uvíznou se svou lodí na 20 let nad Johanesburgem, žijí pod přísným dohledem uřadů a ozbrojených sil v uprchlickém táboře, který se postupem času mění na gheto, dochází k organizovanému zločinu mezi lidmi a alíky a potřebě jejich přemístění. Pořád málo? Co takhle tam dosadit osobní příběh člověka, který na to vše měl dohlížet, ale něco se zvrtlo a film se dostal do úplně jiného rozměru. Člověk bude sedět jako přibitý k obrazovce a bude čekat jak to všechno vlastně dopadne, ať chce nebo ne. Celá dokonalost filmu je obalena to reportážního stylu, kdy má divák pocit, jako by se všechno opravdu dělo a chvílemi zapomíná, že se jedná jen o film. Pro mě jeden z nejzajímavějších filmů letošního roku.

VIP Poker Show (2009) (pořad)

Hvězdička jen kvůli hře samotné. Komentátoři jsou tragický, rádoby "celebrity" mi připadají, jako by jim pravidla někdo vysvětlil půl hodiny před přenosem, ale tváří se při tom jakoby hráli ME WSOP. Světlou stránkou je snad jen účast pokerového profesionála, který hraje trochu slušnou hru.

Láska nebeská (2003)

Britská, vánoční komedie tak sladká, že jsem se po jejím shlédnutí sotva odlepil z křesla. Tvůrci filmu opět dali na oblíbené herce známé z podobných snímků (Firth, Grant...) a očividně se jim to oplatilo. Děj může působit díky několika dějovým liniím ze začátku trochu zmateně a divákovi, který nevěnuje dostatečnou pozornost trochu zamotat hlavu, ale film je dost dlouhý na to aby poznal všechny souvislosti, které vyvrcholý v závěrečné scéně, kde se protnou osudy všech párů. Přes svoji délku se určitě nebudete nudit a můžete se těšit na příjemnou dávku britského humoru podpořenou slušne zahranými rolemi. Dávám zasloužených 80%

Báječný svět shopaholiků (2009)

BSS je průměrná, americká komedie s předvídatelným vývojem a klasickou osnovou: příběh - zvrat - happyend zasazená do přostředí lesku světové módy, ale i její odvrácené strany, chronického nakupování. Obsazení nepříliš známých herců nebylo vůbec na škodu a malá role Johna Goodmana mě také potěšila. Přesto všechno se dá při tomto filmu strávit přijemných 100 minut a myslím, že se nudit nikdo nebude. Pro mě 50% ale jelikož to tu nemáme, dávám z velkorysosti ***

Zombieland (2009)

It was Bill fucking Murray awesome :D Pokud máte rádi brutální, černý humor a zombie filmy obecně tohle prostě musíte vidět. Film v podstatě nemá žádnou dějovou linii, ale o to víc je plný vtipu a úžasně zpracovaných efektů od bezva namaskovaných zombie, skvěle provedených a vtipných vražd až po velmi originální a vkusně vložená pravidla pro přežití. Výkon Woodyho Harrelsona a sexy drsňačky v podání Emmy Stone už byl jen třešínkou na dortu. Nemohu hodnotit jinak než plným počtem, protože jsem se opravdu celý film náramně bavil.

Proroctví (2009)

Už dlouho jsem nebyl s hodnocením filmu tak na rozpacích jako u tohoto snímku. Filmy tohoto směru mám moc rád a o N. Cageovi nemluvě, proto mě film moc uchvátil, tak nějak jsem počítal se 4mi hvězdami a v průběhu jsem si říkal, že to u mě bude možná i na 5. Tajemné poselství z minulosti, záhadná šifra, odhalování strašné budoucnosti a děsiví albíni, bomba! První co mi začalo trochu kazit dojem byly přehnaně nerealisticky zpracované havárie, ale to bych ještě překousl. Co mě ale posadilo do židle byl konec celého filmu. Obvykle se v názorech snažiím nejít s masou, ale tentokrát mi nezbývá než potvrdit uživatelské pohoršení nad poslední půlhodinou. Čím více se blížil závěr, tím více jsem byl zvědavý, jak z toho hlavní hrdinové vybruslí, ale to co jsem viděl je možné opravdu jen v Hollywoodu. Nic méně když si sečtu všechny plusy a mínusy dávám za 4, jako celek byl film podle mého názoru povedený a já ve svém hodnocení tentokrát přivřu oči.

Beetlejuice (1988)

Úžasně bláznivá a ujetá horová komedie :)