Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Sadeho knižku, ktorá je predlohou tohto filmu mám rozčítanú už asi 15 rokov a ešte stále som len v 2/3. Podobne to bolo aj s filmom. Pozeral som ho hádam na 5 krát vždy s odstupom niekoľkých mesiacov. Pri knihe som ešte v duchu hodnotil zvrátenosti a hranice kam až sa dá zájsť...ale pri filme som pociťoval len nudu-nudu a nudu. Navyše ma úplne iritoval herecký výkon predstaviteľa "škúliaceho pánka". Som rád, že túto na sebe samom páchanú SM procedúru mám už za sebou. Mám obavu, že to bol zabitý čas a vôbec nič mi to nedalo :(

Útěk do divočiny (2007)

Vôbec som netušil na čo ma kamarátka do kina zavolala. Jediné čo som stihol zistiť bolo % hodnotenia filmu. Keďže bolo vysoké celkom som sa tešil. Je po filme, ja som dorazil domov a...a nemám slov. Postavičky, scenérie, hudba, kamera....to všetko bolo úchvatné. Na myšlienky či posolstvo, ktoré do mňa film nasadil si musím ešte chvíľu počkať, kým sa usadia a dozrejú. S odstupom času sa k filmu určite ešte vrátim.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Vtipná postava Jacka excelentne zvládnutá v Johny Deppom, jednoduchý príbeh v atraktívnom prostredí, trikové efekty (kostlivci sú parádny) a geniálna hudba - to všetko správne namiešané zaručuje zábavu na celý večer. Po opätovnom vzhliadnutí zvyšujem hodnotenie na 5*.

Hra (1997)

Toto bol prvý a možno aj jediný film pri ktorom som doma pred TV v závere spontánne vstal a začal tlieskať. Je to úplne famózne dielo. Pre mňa určite TOP 20