Bratříčku, kde jsi? (2000) odpad!

Těch 103 minut bylo ukrutně dlouhých. To snad se někdo musel seknout mě to přišlo jak několik hodin nudy. Jen bla bla bla bla bla o ničem. Příběh velmi, velmi divný, herectví mě ani nějak neokouzlilo. Dal jsem tomu šanci, ale kdepak neuspěl tento film.

Eragon (2006) odpad!

U tohohle filmu jsem se zděsil jak moc ho mohli zkazit. Moc jsem se na něj těšil a takovouhle bídu jsem neočekával ani v nejhorších nočních můrách. Fantazie žádná. Asi bych doporučoval režisérovi přečíst si ještě jednou knížku a trošku se vžít do té doby a postav...

Hvězdná brána (1997) (seriál)

První seriál u kterého jsem si nemohl nechat ujít jediný díl. Skvělý seriál zabývající se nadpřirozenem a okolním světem ve vesmíru. Úžasně prokombinovaný akční scény s chvilkama, kdy jsme poznávali postavy. Richard Dean Anderson si mě získal svýma hláškama, sarkasmem a ironií urážející v jakékoliv situaci, zvláště Goa'uldy. On jeho hlášky a "klišé" prostě nezapomenutelný O´Neill s dvěma L. Christopher Judge prostě: "Indeed". Michael Shanks mě vždycky popostrčil, abych se nad něčím zamyslel a uvažoval ve více rozměrech. Morální ochránce SG-1. Amanda Tapping v roli vědce a bojovníka dokázala vždycky si mě získat řešením jakým zvládla situaci. A když si nevěděla rady prostě přišel Jack a všechno rozstřílel. I love SG-1.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Už to není původní Stargate, a ani režiséři se toho nedrželi. Z mého pohledu tady jdou charaktery postav spíš za oponu před níž se odehrává nádherná vesmírná bitva, či pozemní útoky. Nádherný efekty po všech stránkách a parádní sci-fi. Ronon Dex hrající namakaný ho siláka, u kterého logické úvahy nejsou silnou stránkou, ale zato pozstavte před něj cokoliv a on to zabije. Krásný bojovný scény a radši toho moc nenamluví. Dále mě zaujmul Dr. Radek Zelenka - kterého zahrál parádně David Nykl, když českýma větami vyplnil prostor v původním znění seriálu. Ty jeho hlášky vešly do dějin českých fanoušků SG a SGA.

Patriot (2000)

Vidět Mela a Heath Ledger hrát spolu v jednom snímku je pro ně sen. Mohl bych se na ně dívat znovu a znovu a znovu, přesto by nikdy neomrzeli. Navíc skvělý snímek vystihující boj za nezávislost USA. V roli Benjamina Martina bych si nedokázal představit nikoho jiného než Mela. Kdykoliv zazní slovo patriotismus - vzpomenu si. Stejně jako ve Statečným srdci si mě měl získal, jak nejvíc mohl. A kdo by byl lepším synem než Ledger. Nádherné scény u kterých jsem nevěděl, zdali jestli jsem při sobě, nebo v nebi. Pocity a emoce jeli na plno. Já prostě nemám co vytknout. :)

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Tak nejdřív bych chtěl zkritizovat český dabing. Protože něco tak otřesného jsem ještě neslyšel. Kdybych na to koukal v telce tak snad ani tu jednu hvězdu by nedostalo. Naštěstí se tak nestalo. :) Michael Scofield byla originální postava, která měla svoje záhady a o to víc byla zajímavější. Skvěle zahraný a neuvěřitelně vžitý s postavou Wentworth Miller vytáhl tento seriál. Ostatní postavy mi přišli ovšem nezajímavý až na pár který jsem si zamiloval jako třeba Sáru, Killermena a Mahonyho.. Měli to ukončit dřív a zbytečně neprotahovat. Poslední dobou to už je hrůza a jen se modlím, ať už je konec a můžu tento seriál uzavřít.

Hrdinové (2006) (seriál)

Ze začátku nasadil seriál HEROES velmi vysokou laťku, která se mu bohužel poslední dobou moc nedaří držet. Bojím se že to skončí jako nějaká trapná telenovela a sci-fi půjde do kytek. Doufám, že to tak neskončí....

M*A*S*H (1972) (seriál)

M*A*S*H je tak vynikající seriál, že určitě nemůže přijít jen tak v zapomnění. Seriál, který nám ukazoval krutosti války v Koreji se opravdu zapsal do mého srdce. Alan Alda a jeho grimasy, postoje, vtipy to nemá obdoby v každém díle srší vtipem a dokonale se vžil do postavy Howkeyho. Doprovázen Waynem Rogersem byli pekelný kombo. Trapper a Howkey :) Ty dva jsem si zamiloval, neměli prostě chybu, jak společně řešili s humorem, sarkasmem a vtipem situace. McLean Stevenson alias "Henry Bleike" byl spíš jejich úředník než velitel. Zatímco Gary Burghoff "RADAR" ten malý pašák se staral o jeho záležitosti. Objevilo se tam ještě plno herců a hereček, který mají moje uznání a nikdy na ně nezapomenu stejně jako nezapomenu na postavy, které stvárnili.

Přátelé (1994) (seriál)

Úžasný seriál opravdu o Přátelství. Tenhle seriál mi vždycky připomene, co je to Přátelství.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Seriál, který mi ukzal krásu Britského humoru. David Lister postavička, kterou nestresuje vůbec nic a žádná situace snad jen když dojde Kari nebo pivo. Jeho myšlenkový pochody mi vážně dávají zabrat a často způsobují záchvaty smíchu. Urážející neustále Arnolda "Jidáše" Rimmera, který je prolezlý těma nejhoršíma vlastnostmi jaké si jen dokážu představit a přesto tento Hologram mám rád. Nic není růžový a ne vždycky se všichni zachovají tak jak mají a tohohle je důkazem a možná i samotnou podstatou Rimmer. Bere ohledy jen a jen na sebe a kdykoliv vás nechá ve štychu. Vlastnosti, kterých si moc váží. Kocour - tvor hledící pořád jenom do zrcadla nebo na rybu, nevím co víc dodat. A samozřejmě Kryton - chodící automatická pračka. :-D a málem bych zapomněl na Holly - senilní počítač, který vždy zasáhne v tu pravou chvíli.