Sunshine (2007)

To slunce bylo nádherný. Excelentní začátek, kdy jsem hltal každý kousek a vžíval se do okamžiků. Cliff Curtis zahrál parádně a chtěl jsem, aby jeho postava dostala více prostoru. Škoda, že se tak nestalo. Danny Boyle jen udělal trošku chybu uprostřed snímku. Část, kdy se děj malinko táhnul. Ale jinak skvělý Sci-fi. Záře slunce opravdu okouzlující ještě jsem se k ní musel vrátit a vesmírná loď krásná. :)

Prci, prci, prcičky: Nahá míle (2006)

Trošku o něčem jiným než byli první díly. Stifler je jen jeden! Pro mě. Chvílema nuda. Hodně tomu chybělo nebylo se moc ani čemu zasmát. Nussbaum mě zklamal.

Milionář z chatrče (2008)

Bohužel jsem se k tomuto snímku dostal, až po udělení Oskarů. 8 Oskarů mě motivovalo k tomu, že jsem si ho musel pustit ještě ten večer. Zajímavý snímek se zajímavým příběhem. Skvěle zpracovaný. Při pohledu na slum jsem si vzpomněl na dokument, který jsme sledovali ve škole o Dětech ulice, který žijí ve slumu. Setkal jsem se i s jedním, který patřil k dětem ulice ( čichal lepidlo místo jídla, kradl atd. ) vůbec to nikoho na první pohled nenapadlo, že by se to mohlo týkat jeho. Ani kolegyně, která s ním pracovala to netušila. Takže ano tenhle snímek se mi líbil, věřím tomu že se človíček ze slumu, který nemá nic může dostat do jiného života. Jen mě mrzí 8 oskarů je trošku síla. To fakt ne. Vzhledem k letošním snímkům... Kvůli tomu taky ubírám jednu hvězdičku dolu.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Očekával jsem parádní sci-fi s Keanu Reeves, ale to byla chyba. Film popravdě o ničem, kde bylo naplácáno pátý přes devátý. Pár už tak mizerných záběrů, které měli zaujmout a měli jsme si myslet, že mají nějaký význam. Vůbec nic se nevyřešilo. Prostě se šlo dál. Nuda mě provázela téměř celým filmem. Nakonec jsem velmi rád, že jsem na to nešel do kina. Znovu bych to viděl nechtěl.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Jak už sám název napodovídá tento snímek byl opravdu podivuhodný. Fincher odvedl skvělý kus práce a vytvořil velmi dojemný a silný příběh. Emoce hrají naplno při sledování tohohle snímku. Dále musím souhlasit s plno uživateli, který obdivují make-up, který nám byl předveden,

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Chcete se něco dozvědět o upírech? Jsou dvě cesty. Buďto se staňte upírem a nebo koukněte na True Blood. Bože už jenom ta dokonalá úvodní znělka. :-*

Amadeus (1984)

Hudební sluch a vážná hudba mi nikdy moc neříkali, vlastně možná vůbec nic. Tady nelze než dát obrovskou poklonu Miloši Formanovi, protože to je PAN REŽISÉR. Film byl parádní a krásná hudba, která ho prostupovala každou chvíli mě nadchla. To vystínění tehdejší Mozartovi situace mě opravdu dostalo, jestli jsem měl někdy někoho rád z vážný hudby tak to byl právě Mozart.

Náš vůdce (2008)

Krásný snímek, který mě velice zaujal. Chtěl bych taky zažít, aby výuka u nás se někam posunula a nebylo to jen takovýmhle stylem jakým je dnes. V tomto snímku se mi líbí hned několik věcí najednou. Učitel zná své žáky a zajímají ho jejich osudy, názory a postoje. Velmi rád bych si třeba vyzkoušel nějaký podobný program. :-)

Sedm samurajů (1954)

Kinu opravdu zrovna nehovím, ale tento snímek jsem si nemohl nechat ujít. Nelitoval jsem toho a nikdy nebudu. Film letěl jak vystřelený šíp, nebyla chvilka, abych nebyl napjatý s očekáváním, co bude dál. Už od začátku film jel naplno. Nádherná hudba, příběh, postavy prostě jsem tomu nemohl nic vytknout. Velmi mě překvapilo, že i na tak vážný film jako je Sedm samurajů se objevilo místo i pro trochu humoru. Akira Kurosawa velmi překonal moje očekávání a získal si mé srdce. Toshirô Mifune v roli šíleného samuraje zářil na plátně. Každá postava měla své kouzlo a svým způsobem byla originální a jedinečná. Ale ze všech si mě získal nejvíc Toshirô Mifune. :-) Komentář k 207 minutový verzi. Říkáte, že 207 minut je dlouho? Já si přál, aby nikdy neskončil tento film.

Black Books (2000) (seriál)

Britský humor opět září v mém srdci a já jsem konečně zase šťastný. Ať už se jedná o IT,Red Dward, či Hale a Pace vždy mi dokázal vykouzlit úsměv na tváři. Ani Black Books se neminul účinkem a přivodil mi časté záchvaty smíchu. Když se řekne cholerický flegmatik vybavím si ira s cigárem v hubě v podnapilým stavu, který vás seřve za to, že jste mu přišli do obchodu udělat tržbu. A tadá máme tu Bernarda. Bože tenhle seriál opravdu miluju, nikdo nikdy nemůže lépe vystihnout odpor k účetnictví jako to zvládl Black Books.