Hanebný pancharti (2009)

Tarantino u mňa svojím novým filmom (ďalej len skvost) zabodoval na plnej čiare. Doteraz bol podľa mňa jeho najlepším filmom Reservoir Dogs, ale prekonal sa, a preto mu venujem svoj stý (100) komentár.____Na snímku môžeme jednoznačne spozorovať tvorcovskú ostrielanosť, nadhľad a Štipku sebairónie z Tarantinovej strany. To sú všetko prísady, ktoré dokonalo harmonizujú a vytvárajú dokonalý celok, ergo máme tu dočinenie s filmovou perlou.____Každá rola je priam prišitá na svojho predstaviteľa, ale všetkým dominuje Christopher Waltz a tesne za ním prišli do cieľa Til Schweiger a Brad Pitt. Christopher Waltz, už ako jeho meno prezrádza, zatancoval neskutočný herecký valčík. Diabolská postava , ktorú stvárnil bola pravou esenciou 100% “nácka”. Chladný , uhladený, s jazykom ostrým ako bajonet a šarmom takým zvodným, že aj Angela Merkel by sa začervenala. Jeho herecký výkon mi pripomenul Caina v Sleuth, keďže rovnako svižne a s ľahkosťou menil psychiku postavy, pričom bol vždy originálny.____Mohol by som o ňom písať ešte mnoho, ale zimomriavky hovoria za seba. Rozohdne najlepšie výkony roku 2oo9 a v nemalej miere vďaka nemeckému ensemble.

Začalo to v Los Alamos (1995)

Úchvatný dokument, ktorý je kolážou súdobých materiálov nám predstiera "najlepšie" scény z povojnového Amerického tajného projektu skúšania jadrových zbraní. Chronologicky a zároveň s exponenciálne stúpajúcou magnitúdou výbuchov sa nám autor snaží ukázať devastujúce účinky jednotlivých Kilo-, Mega- tonových bômb a ich následky.____Mňa osobne uchvátilo vidieť aké následky zo sebou prináša jadrový výbuch. Scénky boli veľmi kľudné, žiadna (Ľudská) krv nebola preliata, a predsa dokáže záber jednotlivých výbuchov vyvolať pocit hrôzy. Veľmi podarený dokument, ale nie vďaka režisérovi, ale vďaka autentickým materiálom, ktoré sa dodnes zachovali.

Dragonball: Evoluce (2009)

Ako fanúšik seriálu (resp. seriálov Dragonball a Dragonball Z) som si tento projekt nemohol nechať ujsť. Po prvých minútach, som ale zistil, že film nemá skoro nič spoločné zo seriálom. Kebyže porovnávam film k jeho anime predchodcovi, bol by to čistý odpad!. Odhodlal som sa naň pozerať s nadhľadom, a svoje očakávania presunúť na kvalitnejšie diela. Postavy, herecké výkony a celkovo scenár boli DOSŤ slabé. Dragonball Evolution je ale samo o sebe úplne schématické dielo, ktoré na svoju priemernú stopáž pobaví. Nie kráľovsky, ale pobaví.

Návrat (2003)

Chladný film, z chladného prostredia o chladnom otcovi z chladnej krajiny...ako vidíte jedná sa o veľmi horúci film. Zo všetkých strán na vás útočí ten emocionálny chlad, ktorý sa napriek tomu, že sedíte vo vyhriatej miestnosti dokáže zaryť až do kostí, tak, že máte chuť nájsť čo najviac prikrývok aby ste mohli film ďalej sledovať bez ujmy.____ Nie je to film, ktorý sa chce každému páčiť, a ani to nie je film, ktorý sa chce predať. Je to Film. Málo snímkov si tento titul zaslúžia, ale Vozvrashcheniye medzi ne patrí.

Superman/Batman: Veřejní nepřátelé (2009)

Perfektne animovaný cross-over. Čisté nadšenie, čo sa týka art-worku a deju. Je to evidentne divácky (ergo aj tvorcovsky) zrelejšie ako predošlé animáky so Supermanom, vrátane snímku Superman: Doomsday. Veľmi milé prekvapenie, ktoré strčí Hulk Vs. aj niekoľkokrát do vačku.

Bionicle: Zrození legendy (2009) odpad!

Otrasné. Nelogické, nevtipné, nepekné. Absolútna stupidita. Existencia tohoto snímku má len jediný účel, a to reklamovať novú sériu Bionicle od LEGO. Kinematograficky bezvýznamné.

Plán 9 (1959)

Ak človek videl film Ed Wood od Tima Burtona, dokáže nájsť isté potešenie v tomto..ehm...slede pohyblivých obrázkov. Dej je hrôzostrašný , réžia fenomenálne otrasná a herci galakticky zlý, okrem Bélu Lughosiho, ktorý si získal moje srdce už pri svojej role grófa Drakulu v iných snímkoch.___...ako hovoril kolega H34D, prvých 20 minút to je ešte vtipné, ale potom to už vydrží len silná povaha.

The Key to Reserva (2007)

Key to Reserva je krátkometrážny snímok od Martina „ešte jeden chlp na mojej tvári a môžem sa naverbovať do ZOO“ Scorseseho, v ktorom sa snaží vzdať holt najväčšiemu kinematografickému géniovi. Je to film o filme, takže Scorsese nám najprv svoj projekt predstaví a potom ho môžeme plnými dúškami užívať ako sladký parfém okoloidúcej neznámej krásky, ktorý nám otupí zmysly na pár sekúnd...Film je pre skúsenejšieho Hitchcockovského diváka, ktorý má prehľad o jeho najznámejších filmoch. Hovorím to preto, lebo Scorsese vytvoril akúsi koláž všetkých, pre Hitchcocka typických scén a pohybov kamerou.____Absolútne geniálne! Na snímok ma upozornila očarujúca Ducharme  :*

Beetlejuice (1989) (seriál)

Pamätám sa na tento seriál z čias, kedy som sledoval Cartoon Network. Pripadal mi, (a stále mi pripadá) ako veľmi temný a surový animovaný seriál, ak bol človek zvyknutý na repertoár „cartoonu“. Rozhodne sa však nejednalo o žiadne sklamanie, ba naopak Beetlejuice veľmi pobavil, a poskytol témy , ktorých sa iné animáky stránili. Vo svojej zvrátenosti si seriál dokázal udržať morálku a následne aj diváka, vrátane mňa.

Ryan (2004)

Úžasný, surrealistky poňatý snímok o umelcovi , ktorý ochutnal v živote mnohé pády, ktoré poznačili celý jeho osud. Charakterizuje sa hlavne morfológiou postáv, všetky rozhdonutia v ich živote zanechali určitý následok na ich organizme, ktorý je viditeľný voľným okom. Perfektný inovatívny nápad, striedajúci aj druhy animácií. Proste 5*