John Wick 2 (2017)

Velké zklamání:-( Jedna hvězdička za pár dobrých scén (začátek, připomenutí úpisu, výbuch baráku a smrt mafiánky) a snahu. Film si ale určitě už nikdy nepustím a lituji peněz za návštěvu kina. Pocit jako když hraju akční střílečku na kompu - jdu do místnosti, vystřílím, co se hýbe a jdu dál. Předváděčka zbraní dobrý, ale skoro dvě hodiny poslouchat střelbu není pro mě filmový zážitek, stejně jako vyžívání se v masakrování.

Ghost Rider 2 (2011)

Neočekávala jsem od pokračování příliš, dvojky obvykle nikdy jedničky nedosáhnou, ale tohle jsem opravdu nečekala. Ošklivej ďábel, démonickej kluk, všeho schopná ženská, zombie, komiksové prostřihy a do toho zachraňující Cage. Kdybych to bývala věděla, tak jsem doma raději koukla na jedničku a nekazila si dojem!

O svatební krajce (2003) (TV film)

Souhlasím snesitelná pohádka, která má poučení. Bohužel né úplné, protože "napravená" princezna na konci vybafne na strážného místo, aby odkráčela se vztyčenou hlavou, a na závěr uráží krále. Zřejmě to mělo být vtipné. Bahúl mi jako král nevadil, protože bylo jasně řečeno, že už se chce oženit po několikáté za sebou, takže to nemusí být mladík s mlékem na bradě. A s Křížem jsem se opravdu zasmála.

Tři mušketýři (2011)

No, k tomuto zpracování se dá dodat jediné. Tyhle tři (bývalé) mušketýry jsem rozhodně neviděla a už nejspíš neuvidím. Scénárista se Dumasem inspiroval opravdu volně. Zasmát se u toho dá (král je komická figurka:)), ovšem místy mi to přišlo dost trapné.

Císařovna Sissi (2009) (TV film)

Moc jsem nečekala a doufala, že budu příjemně překvapena. Bohužel se tak nestalo. Očekávala jsem historický film s historickými kulisami, kostými i chováním. To poslední ale scénárista nezvládl, protože především Sisi se během filmu/série dopustí spousty přehmatů. Např. při prvním setkání s Franzem na něj zírá, načež se otočí a odejde, čímž by urazila jak císaře tak jeho matku (rodina nerodina) nebo po svatebním obřadu z vlastní iniciativy na veřejnosti manžela políbí a podobně, o svatební noci v zahradě ani nemluvě. Proti předchozímu zfilmování je kladen větší důraz na politiku místo na romantiku, do skutečnosti o životě Sisi to má ale daleko. Raději se vrátím k z historického hlediska reálnější, i když příliš romantické, variantě ze 60 let.

Království prstenu (2004) (TV film)

Středověký epos, co dodat?! Hvězdičky dolů dávám za délku a odchýlení od původní legendy Píseň o Nibelunzích.

Malý Velký Bojovník (2010)

Příběh o rozdílném pohledu chudáka a pána, o zarputilosti, tvrdosti, soucitu, vypočítavosti, bratrství a hlavně cti na pozadí válek, které vedly ke sjednocení Číny. Stejně jako v Zakázaném království i zde Jackie představuje "člověka k ničemu" a od začátku do konce je na co se dívat (Chan nechává dost prostoru, aby mohli vyniknout mladší) a co poslouchat (písnička o pěti mou půdy:)). Jedná se spíš o film k zamyšlení než o běžnou komedii či historický velkofilm, ačkoliv samozřejmě poskytuje dostatek zábavy. Trošku mě mrzel rychlý konec, který zřejmě koresponduje s asijskou mentalitou, ale u nás je málo pochopitelný, a nevyjasněné úmysly generálova bratra, které se v průběhu filmu promění z jasných v mlhavé.

Vyznání Anny Elliotové (2007) (TV film)

Celkem podle knížky, ačkoliv občas jde souslednost obráceně, volba herců dobrá stejně jako hudba a prostředí. Filmu bych normálně dala pět hvězdiček, ale konec byl katastrofální. Neodpovídá ani knižní předloze, ale ani době, ve které se příběh odehrává. Anna běhá po ulici jako šílená, "uhání" kapitána Wentwortha a korunu tomu nasadí polibek, kdy jsem měla dojem, že se ona k němu vytahuje a on se tedy nakonec rozhodne ji políbit. Příliš rozvláčný začátek také způsobil nedostatek místa pro vysvětlení na konci, což by se alespoň trochu dalo zachránit vypuštěním poslední scény u domu.

Syndrom (2003) (TV film)

Syndrom se vidět dá, ovšem text mě zaujal víc než nakonec film. Nakažení žijí v Modrozemi a občas se pohybují i mezi čistými, někteří využívají pumpy s lékem, takže jsou od nenakažených k nerozeznání (ti co si lék píchají mají modré skvrny v místě vpichu). Tak se stane, že Ruth má nakažené dítě a hledá pro něj záchranu. Ta existuje, jenže distributor léku by přišel o mnoho peněz a Ruth o život. Chyběl mi úvod do příběhu, kde se nemoc vzala a jak byla nakažlivá, protože Ti co nepoužívali injekce s lékem s příměsí modrého barviva ale pumpu, byli trestáni smrtí jako zábava pro čisté. Také mi nebylo jasné, proč nemocní po rozbití pumpy okamžitě zestárli atp.

Tyranosarie (2004) (TV film)

Mě se to líbilo, ačkoliv jsem to neviděla úplně od začátku. Oddechovka, u které bylo jasné, že dopadne dobře. Místy vypadali dinosauři uměle, ale hlavní bylo rozplést vraždy a zjistit cíl vrahů, přičemž jsem se dozvěděla, že Baldwinova dcera je opice a ne jednou z nich:-D Na pozadí dilema: žít bez přetvářky, dnes tak obvyklé, ale za vysokou cenu nebo se přizpůsobit.