Láska v bílém pekle (2004) (seriál)

No spíš tak 3, 85 za nevhodný konec, který se do doby příběhu nehodí, a chybičky režie (občas mi připadalo, že se herci tváří jako slabomyslní a zbytečně dlouhá a nic neříkající je také pasáž, kdy Thorton sleduje odjezd kočáru s Margareth). Dále jsem moc nepochopila, zda byla Thortonova továrna v nájmu u Margaretina kmotra, protože po jeho krachu si měla hledat nového nájemce (tak jí sdělili, že je na mizině, aby ho mohla zachránit). Jinak mě dost štvalo, že se hlavní hrdinka pořád pletla do věcí, kterým nerozuměla, a vše se vyřešilo jejím dědictvím po umírajícím kmotrovi. To ovšem není chyba filmu a na mé hodnocení to nemá vliv.

Přenašeči (2009)

Hnusná nemoc a putování čtveřice zdravých k cíli, zasurfovat si v moři, při striktním dodržení pravidla nemocný znamená mrtvý a je třeba se jej zbavit. Dosti realistické ztvárnění lidské povahy - starší brácha na špinavou práci, slečna soucitná, pošťuchovačka k činům a mladší brácha kritik, co si nechce zašpinit ruce. To, že nezemřeli všichni je logické a z děje je jasné, že dřív nebo později je zubatá nemine. Efekty jako v jiných filmech o epidemii, která vyhladí lidstvo. Když si odmyslím ty namaskované umírající, tak bych to považovala za dosti psychologický film. O tom, že to má být horor, jak jsem se v jednom z komentářů dočetla, dost pochybuji.

Jana Eyrová (1943)

Hezky temné prostředí, celkem podle knížky, ačkoliv něco je přidáno a něco chybí (zejména nalezení bratrance a sestřenic) a hlavní představitelé jsou dosti hezcí, zejména Jana má být nevýrazná myška. Zpracování se mi ale líbilo a považuji ho za jedno z nejlepších.

Zlatý kompas (2007)

Možná úspěšná knižní trilogie, ale jako film děsná nuda a svému dítěti bych to jistě nepustila. Dvě hvězdy v hlavních (dospělých) rolích (zlá Kidmanová i hodný Craig mi tam pasují) a sympatická holčička fajn, efekty se mi také líbily. Ale holka je moc důvěřivá, padouši se psy mluví rusky a všechno se točí kolem ovládnutí světa či světů. Celou dobu jsem čekala, kdy vytáhnou košťata a začnou si hrát na Harryho Potera.

Sherlock Holmes (2009)

Prvních "deset minut" filmu vynikajících, ale zbytek byl bohužel nudný. Stále se opakující struktura vtipů a osudová dáma Sherlocka Holmese mi dost vadily, celkově příliš zdlouhavé (stále se opakující motiv ona něco provede a Sherlock to spravuje). Na druhou stranu musím filmu přiznat jistou originalitu, pěknou hudbu a slušné efekty. Chvilku jsem přemýšlela o čtyřech hvězdičkách, ale vzhledem k tomu, že film už znovu vidět nechci, dávám takové tři plus a raději se mrknu na starší filmová zpracování.

Stmívání (2008)

Jak řekla moje spolusledovatelka: "Smíchej horor s romantickým filmem a dostaneš Stmívání." První polovička filmu byla příliš rozvláčná, ovšem zastavení auta bylo dobré:) a pak závěrečná skladba od Linkin Park. Celkově se to vidět dalo a počítám to shlédnout znovu. Ovšem ten kdo od toho čekal nějaký zázračný výtvor nadšený není, to je jasné.

Princezna Husopaska (1989)

Klasická pohádka od Grimmů. Jako dítěti se mi velmi líbila, dnes už tak nadšená nejsem. Ačkoliv filmové zpracování je celkem slušné, psaná předloha mi připadá dost zlomyslná (zejména u pasáčka, princ vypadá jako hlupák a jde pást husy). Sedmnáctiletá Dana Morávková dobře zahrála "pravou" princeznu, zatímco Michaela Kuklová výborně ztvárnila potvoru. Ještě bych to chtěla vidět v originále.

Agatha Christie's Poirot - Dvojitá stopa (1991) (epizoda)

K Dvojité stopě mohu pouze dodat, že filmové zpracování stejnojmenné povídky vynikajíci Agathy Christie u mě předčilo očekávání a je prostě vynikající. Poirot v podání Davida Sucheta je neodolatelný:) a pánové Fraser a Jackson, jako kapitán Hastings a šéf inspektor Japp, by mi nejen v tomto filmu po Poirotově boku chyběli.

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Opět jeden film o únosu a milionovém výkupném. Přídech jejich zářijové tragédie v podobě cizojazyčně "mluvících" kumpánu pana Rydera mi do filmu neseděl, ačkoliv celou situaci zachránil charizmatický hlavní padouch Ryder. Také jsem, jako v případě jiného Travoltova filmu (Operace hacker), čekala poněkud jiný konec. Doufám že dvd bude mít alternativní konec bez zdlouhavého rozuzlení s dojímavým koncem:( Závěrečný "vítězný" několika kilometrový běh hlavního hrdiny (roky na zadku sedícího asi padesátiletého dispečera/vedoucího) bez zadýchání byl opravdu úlet.

Beetlejuice (1988)

Pod jménem Beetlejuice se mi vybaví vynikající duchařská komedie a ačkoliv je poněkud staršího data, těžko bych nalezla lepší z této "oblasti".