K zemi hleď! (2021)

Celkově velké zklamání. I když dokážu ocenit tu satiru a pokrytectví dnešní doby, tak trailer minimálně sliboval zábavu a poutavou akci plnou napětí. Bohužel ani jedno se nestalo. Něco absurdního k zasmání jsem tam nenašel a celý děj začne hodně rychle nudit, ta délka filmu je na tak ukecaný film, bez nějaké akce, smrtící. Asi jsem od toho námětu čekal víc katastrofické akce plné paniky a beznaděje s komicky absurdními reakcemi. Ale tady se to nedokázalo úplně prodat.

Jako v bavlnce (2020)

Rosamund Pike je pro tenhle druh svině naprosto skvělá už od Zmizelé. A první polovina filmu je originální a nadprůměrně zdařilá, bohužel z druhou polovinou si už nedokázali úplně poradit a budovaný příběh prostě vyšumí do prázdna bez trochy napětí. A ten stupidní moralistický závěr? Zločin je špatný, áno?

Výbuch (2020)

Jako by jim někdo uprostřed natáčení řekl, že na dotočení filmu mají už jen 3 dny, žádné peníze a zabavil jim scénář. Tak nějak působí druhá polovina filmu.

The Grand Tour - Carnage a Trois (2021) (epizoda)

Starý dobrý Top Gear. Doslova. Protože celý díl je kombinací toho, co už dělali právě za dob Top Gearu. Asi už jim dochází nápady. Ne, že by to bylo špatné nebo nezajímavé, ale od speciálu, který vychází jen občas bych čekal něco víc ambicioznějšího.

Le Mans '66 (2019)

Problém všech životopisných filmů je ten, že se delší časový úsek snaží vecpat do podstatně kratšího filmu, a že samotná událost je důležitější než hlavní postava. Filmaři se tak snaží dát osobnostní hloubku hlavnímu hrdinovi za pomocí retrospektivy a dlouhých a nudných dialogů, které vždy umrtvují celý děj. Naštěstí tady se to skoro neděje a tak těch 2,5 hodiny uteče jako nic. Jediné, co bych filmu vytknul je konec, který mohl být o 5 minut kratší a vyhnout se tak tomu patosu.

Serpent (2017)

Tenhle jednoduchý, nenáročný a nízkorozpočtový film naprosto zkazí druhá polovina filmu. Počáteční zděšení z hada ve stanu asi po 5-ti minutách vystřídala frustrace, proč ho jednoduše nechytnou pod hlavou a nevyhodí ho z toho stanu, když k tomu měli plno příležitostí. Pak už jsem to začal přetáčet, protože to bylo tak stupidní, že tomu odpovídal i ten konec.

Rozhněvaný muž (2021)

Tady zcela jednoznačně zvítězilo filmařské řemeslo nad podstatou filmu. Protože samotný děj a postavy jsou naivní až stupidní. Nemá smysl zde hledat hloubku ani logiku, ze všech vengeance filmů je tohle hodně slabý průměr. O herectví se tady taky nedá moc mluvit, protože postavený kýbl s koštětem by odvedl stejnou práci jako Statham. Ale co se týče kamery, akce a hlavně hudby je tohle naprosto skvělá podívaná.

Bezmocná (1995)

Takový filmy se už dneska netočí. Posraná nostalgie...:D

Rychle a zběsile 9 (2021) odpad!

Stalo se z toho monstrum sračkoidních rozměrů. A z kdysi solidních herců Diesela a Theronové se stali Hollywodské děvky. Nechápu jak tohle může mít další pokračování a proč na to vůbec ještě lidi chodí. Nevadilo by mi, kdyby to fungovalo jako menší sebe-parodie, jenže oni se všichni tváří smrtelně vážně. Tohle jsem nedal ani 30 minut.

Bestsellery (2021)

Překvapivě příjemná oddychovka. Na nic netlačí, komedie to sice není a děj prostě plyne. Michael Caine si při svém pokročilém věku svoje odsedí a odvede standartně skvělou práci. Ale překvapivě mi ze začátku vadila Aubrey Plaza. Pro ni tyto normální postavy jednoduše nejsou. Proto zpočátku působí hodně křečovitě, ale až časem dojde na dramatickou část, tak je Cainovi rovnocenným partnerem a konec filmu v klidu utáhne.