Love Island (2021) (pořad) odpad!

Znáte to, k někomu přijdete a zrovna to běží na pozadí v TV, tak to po očku sledujete. A teď nevím. Na jednu stranu se vyhýbám lidem, kteří mají potřebu každé své jídlo a každou svou návštěvu toalet prezentovat na sociálních sítích. Na druhou stranu je fascinující to sledovat. Něco jako sledování divoké zvěře v ZOO. Taky neskočíte ke lvovi a nezačnete mu nadávat, že tam jen polehává a pro společnost není nijak produktivní. A tohle je vyloženě jako ZOO. ZOO prázdných lidí pro dočista prázdné lidi. Ale asi víc než ta zvěř zavřená v klecích mi vadí ten zástup lidí dychtivě očekávající jaký tvar lejna ono divé zvíře ze sebe vytlačí.

Čas (2021)

M. Night Shyamalan to nemá jednoduché. Od každého jeho nového filmu všichni očekávají podobnou bombu, jako byl Šestý smysl. A nepochybuju, že v jeho hlavně jím tenhle film je. Problém je, že i přes skvělou kameru a hudbu, která má navodit intenzitu a reálnost, to ve výsledku působí jak laciná mexická telenovela s přehrávajícími herci co odříkávají text jako roboti. Jednoduše to nemá vůbec žádný efekt.

V zajetí démonů (2013)

Zajímalo by mě co reálně je podle skutečných událostí. Protože polovina filmu funguje skvěle, bohužel ta druhá až moc připomíná seriál Lovci duchů, což není úplně špatně, ale člověk tak nějak očekává happyend. Což je tady ve výsledku docela zklamání.

Hříšnice - Cora (2017) (série)

Kdyby z toho místo seriálu byl film, tak by to byla skvělá záležitost typu Zmizelá. Bohužel to natažení na seriál z toho vysálo napětí a tempo děje. Vedlejší děj detektiva mě vůbec nezajímal a časem jsem ho jednoduše přetáčel, stejně tak retrospektivy. Ale samotná zápletka si vážně zasloužila filmové zpracování.

The Haunting - Šelma v džungli (2020) (epizoda)

Tak to je velké zklamání. Celou dobu si budují atmosféru pro velkolepé finále jako v 1. sérii, a že tuhle sérii je určitě obtížnější vydržet sledovat, a nakonec to takhle za 10 minut spláchnou do záchodu. Mě by ten závěr ani tolik nevadil, kdyby ho nenatáhli na 40 minut střihů a skoků časem.

O.C. (2003) (seriál)

Zlatý časy, kdy se svět ještě nezbláznil z ženského výstřihu a kdy ještě netrpěl na korektnost a naprosto nereálnou gendrovou a rasovou rozmanitost, jakou nám v posledních letech v seriálech vnucují. Zajímalo mě, proč má seriál jen 4 série, ale po 1. sérii jsem to pochopil. Chyběl tomu vývoj, v podstatě každá nová epizoda byla o tom samém jako ta předchozí. A to rychle omrzí.

Pěkně chytré (2021) (seriál) odpad!

Tohle se jednoduše nedá. Ani s mírným donucením a notnou dávkou alkoholu v krvi. Je to tak neuvěřitelně tupé, trapné a afektované, že jestli je pro tohle cílovka instagramová generace, tak je mi z budoucnosti smutno.

Woodshock (2017)

Tuhle divnou blbost nezachrání ani Kirsten Dunst. Já si jen představuju, jak kvůli pár vteřinám ve filmu stojí kdesi ráno v zimě na louce a čumí kamsi doblba. Je to tak příšerně nudné a zmatené, že se to snad musí líbit jen matce samotných režisérek.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Rozhodně to změnilo můj pohled na moje The Sims, které jsem před léty hrál. Oni prostě chtěli zemřít. Je to asi ten nejpohodovější film tohoto roku.

Nová šance (2017)

Komedie ani náhodou, spíš terapie. Ale díky ní jsem objevil mladší, modrookou a vyvinutější verzi Mily Kunis.