Kněz je poděs (2007)

Jak bych jen shrnula nadšení z tohoto filmu... Robin Williams v poslední době nic moc, Mandy Moore je stejně hezká jako v každém filmu, a její partner je tak jako obvykle taková "šedá myška". Zkrátka: kdybych tuto "úžasnou komedii" neviděla, vůbec nic by se nestalo.

Občan pes (2004)

Krásně barevné, ovšem jaksi originálně - neoriginální... Základ příběhu je velice kýčovitý - kluk vyjde z vesnice do města hledat štěstí... Ale začne to tím babiččiným narostením ocasu při nalezení práce a prstem v konzervě, prostě chvilkama pobaví, ale chvilkama si člověk řekne, jestli se autoři opravdu tak trochu nespletli...

Návrh (2009)

Tak úzkostně mi tato taškařice připomíná Zoufalé manželky. Podobné vtípky, podobné charaktery... Můžu říct, že "nejnovější Sandra" se mi opravdu moc líbila, nejen ona, ale i její partner Ryan Reynolds a celkově i film je velice zábavný, romantický... Podle mého rozhodně z těch lepších romantických, které jsem za život zhlédla.

Mr. Johnson (2008)

Můžu sledovat pokaždé, když ho dávají. Film s nevelikými ambicemi mě zaujal hodně - nevím přesně čím, ale má v sobě jakousi jiskru. Příběh docela absurdní, zvlášť v dnešní době, ale co člověk ví, kdy se mu může v životě trošku poštěstit a konečně potkat ty pravé lidi... Akorát ten zkresleně nádherný konec si mohli odpustit, i když Lucka Vondráčková v poslední scéně určitě pobavila :D

Lady XXL (2006) odpad!

Naprosto špatně tvořený příběh bez jakéhokoli náznaku smyslu... Možná trochu plýtvání drahoceným časem. Samozřejmě - jakási myšlenka tady je, ale autoři ji zřejmě nezavedli tam, kam patřila, celkově hodně chaotické, nesmysluplné dílko, sice s docela hezkýma boubelkama, jenže opravdu nejsem chlap, abych tohle mohla až tak u filmu ocenit.

Rodinné spiknutí (1976)

Krásné /rodinné/ drama s okouzlující kamerou, zápletkou, hlavními hrdiny i špetkou falešného tajemna, ze kterého se nakonec vyklubalo tajemno nefalšované. Navíc se zde objevuje i zajímavá kriminální zápletka a trochu i sonda do mezilidských vztahů. Takového Alfreda Hitchcocka mám opravdu ráda! Škoda, že tento film byl jeho poslední...

Pohled z okna (1998) (TV film)

Při různých domácích pracech, včetně luxování to lze zhlédnout, s kousáním nehtů těsně před obrazovkou už ale ne. Téma pohledu z okna tady bylo už xxxx krát, čili nezláká mě k vyššímu hodnocení ani ten nemocný pán upoutaný po nehodě na vozík... Bohužel, celkově to je dosti nezáživné.

Škola rocku (2003)

Nevím, proč vůbec dávám aspoň tu jednu hvězdičku. Možná za ty talentované děti, protože obecně rockovou hudbu ráda nemám, a tedy bylo pro mě umučením, když tam ten blázen, Jack Black začal rozbalovat se svou kytarou křečovité ántré, které mi házelo na obličej různé xichty. Děkuji, ale nikdy víc.

Sherlock Holmes (2009)

Tento film je vlastně docela kouzelný, možná by měl i na víc, ale něco mi připadalo hodně křečovité - ani ne tak herci, jako spíš vystavění příběhu s nepřirozeným sledem událostí. Kdybych měla hodnotit všechno kromě příběhu, možná bych dala 5 *, ale když jsem sledovala příběh... Nic moc fantastického, takže docela dobrý průměr, 3 a 3/4 hvězdičky :)

Takoví normální zabijáci (1994)

Že by ne úplně vydařené surrealisticky nadšené filmové podání příběhu o dvou scestných zabijácích? Mě teda moc nezaujalo...