Světová invaze (2011)

Světová invaze mi přišel jako takový čistokrevný mixteriér Black Hawk Down, Transformers 3 a emzáků z District 9. Tradičně obsahuje hrdinské proslovy, které jsou ale umělé jak pornohvězda, stejně tak ten malej Sancho, kterej tam u mrtvýho otce volá: "Tatínku, zůstaň se mnou" a pak "Já chci pryč". Takový průměrný sci-fi, no.

Bídníci (2012)

Poměrně podařená verze výborného muzikálu. Ne tak podařená, jako byl koncert k 25. výročí z Londýna, ale stále velmi dobrá. Aby taky ne, když důležité postavy hrají herci jeden lepší než druhý - Crow, Jackman, Cohen, Hathaway etc. A velice mě překvapilo, že i zpívat umějí a vůbec ne špatně. Ale jak tak jsem četl ty komentáře tady, tak je třeba to vidět v originálním anglickém znění.

EGYPT: Deset největších objevů (2007)

Čekal jsem od tohohle dokumentu díky jeho názvu o něco víc. Největší problém je v tom, že vždy něco nakousnou a nechají to neuzavřené. Ani divákům nenabídnou vodítka, díky kterým by si mohli udělat závěr sami, ať už takový nebo makový. Je to asi jako bych Vám řekl: "A nyní deset nejkrásnějších žen na světě," a pak jsem vám přečetl jejich jmenný seznam.

Čertova nevěsta (1975) (TV film)

I když jsem tuhle pohádku viděl až 37 let od jejího natočení, myslím si, že je báječná. Když si vzpomenu na Dvořákovo šptinutí "Žabžo.", tak mě to vždycky rozesměje. Nechápu, proč ji nedávaj častějš místo okoukanejch oříšků a Mrazíka.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Myslím, že jednička se povedla víc. Tím jsem vyjmenoval zápory a teď na klady druhých Postradatelných: film nemá tolik akce jako první díl, ale zato má silnější příběh. Bandu kladných záporáků si užijete do sytosti a JCVD konečně předvedl, že taky umí hrát a tu postavu si snad užíval jak malej. Nevím, čím to je, ale Postradatelní prostě dokáží z lidí před i za kamerou dostat to nejlepší. Výborně jsem se pobavil taky u pár narážek na vtipy na konečně se objevivšího Chucka Norrise, spousty narážek na jiné filmy představitelů, každá důležitější postava měla snad několik hlášek, u kterých jste se zasmáli no a pak samozřejmě výborně pojatá akce. A řekl jsem to u prvního dílu a říkám to i teď - Terry Crews by se měl jít léčit.

Děsnej doják (2006)

Taková krásná a povedená parodie to mohla být, která by mohla nenápadně pokukovat zpoza Bláznivé střely a Žhavých výstřelů, ale výborné a opravdu vtipné scény a repliky, které v tom filmu vážně jsou, bohužel často a hodně shazuje nechutnými a fekálními rádobyvtipy, ze kterých se člověku nechce brečet, už vůbec ne smát, ale jen a pouze blejt. Nevím, co je k tomu vedlo, aby tam ty hnusy dali. A o to víc mě mrzí, že v tom hraje roztomilá Alyson.

Jurské komando (2008) odpad!

Jéžišmarjá, to byla píčovina! Dlouho jsem váhal, jaký film z mých odpadů mám vybrat jako nejhorší - teď už to vím. Strašný triky, debilní dialogy, idiotští herci, jedna nelogičnost za druhou a prakticky veškeré části filmu se dají kritizovat. Nedívejte se na to, máte-li k sobě úctu.

Princezna a žabák (2009)

Příjemná změna a krátký návrat ke klasické animaci. Ale to je asi vše, čím je tenhle film v dnešní době výjimečný. Příběh je opět Disneyovský, kdy se bohatý princ zamiluje do chudé dívky, ona do něho a po různých peripetiích a zdolání magie pohádka skončí svatbou, protože i v životě každá pohádka končí svatbou. Neurazí, nenadchne.

Červená světla (2012)

Na začátku bylo pár scén, které mě měly nabudit, ale nudil jsem se. Pak ovšem přišla prostřední část filmu s vyšetřováním, zkoumáním a poznáváním postav a já se stále nudil. Nakonec přišlo velké finále s obrovskou ukázkou paranormálních schopností a hádejte co. Nudil jsem se!

Dům naruby (2003)

Příjemná komedie s perfektní kombinací hlavních postav/herců. Steve Martin i v reálu vypadá jako běžný, možná lehce upjatý člověk, takže tato role mu byla nejspíš šita na míru (samozřejmě je to báječný komik). A Queen Latifah je také báječná komička a i když není zrovna drobek, tak se jí musí uznat, že má v sobě šmrnc. Postavte tyhle dva na jeden plac a chybu neuděláte. Dům naruby není nijak světoborný a přelom v kinematografii 100% nezpůsobí, ale večer u televize vám rozhodně nezkazí.