When Night Is Falling (1995)

Krásný snímek, který opravdu velmi vkusně a nenásilně spojuje dva jiné světy. Film není natočen nějak extra oskarově, ale ten příběh je tak silný, že to ani nepotřebuje. Nemám rád happyendy, ale v tomto filmu je to prostě paráda. 75%

Slečna zamilovaná (2009)

Velmi slabá komedie. Letos jsem viděl se Sandrou Bullock taky Návrh a ten mi přišel o dost lepší. A ten konec, ten byl ůplně vedle, proč tam nehodili provaz a nevytáhli je ven sakra :-) 45%

The World Unseen (2007)

Žít v padesátých letech v Jižní Africe nebyla určitě žádná sranda. A to hlavně když je člověk žena a ještě ke všemu bílá. Nicméně tento film mě opravdu velmi potěšil. Spousta emocí a k tomu dvě krásný ženský, které se i v této těžké době dokážou poprat s nepřízní osudu. Skvělej film, má to spád, originální téma a hlavně emočně velmi silný zážitek. 78%

Avatar (2009)

Z mého pohledu nejlepší film od Jamese Camerona. Po stránce vizuální jsem asi zatím nic dokonalejšího neviděl. Tento film jsem měl možnost vidět ve 3D a to celkovou monstrózní vizuální stránku ješte více umocnilo. Nemá cenu tento film nějak zásadně rozebírat po obsahové stránce, protože příběh je v podstatě velmi jednoduchý, ale v dnešní době aktuální. I přesto vás příběh celých 166 minut drží v pozornosti a celou dobu si říkáte, jak to ten Cameron geniálně všechno vytvořil.. Úplně mě to dostalo a není potřeba to dále rozebírat. Prostě to musíte vidět - 90%

Michael Jackson's This Is It (2009)

Úplně to nelze brát jako klasický dokument, ale spíš jako poctu Michaelovi Jacksonovi. Mám takovej pocit, že kromě komerčního záměru, šlo také o to ukázat světu, že MJ rozhodně nebyl ve svých padesáti letech troska, ale naopak, že na tom byl jak pěvecky, tak fyzicky velmi dobře. Musím uznat, že sem opravdu nečekal, že to bude takhle dobře zvládat. Ovšem to nejlepší na celém tomto filmu je určitě celková choreografie jednotlivých čísel a hlavně kapela. Kapele to šlape jako hodinky a je jasný, že MJ měl vždycky kolem sebe ty nejlepší muzikanty. Myslím si, že tento film může zasáhnout kromě ortodoxních fanoušků i zbytek populace, protože ta energie tam stále je. Beru to jako skvělou vzpomínku na Thriller, Bad a Dangerous. Tyhle tři desky byly určitě hodně nadčasový a i v dnešní době znějí stále aktuálně. Pro mě to bylo velmi milé překvapení a můžu jedině doporučit. 78%

Hedvábná cesta (2007)

Musím říct, že tento film jsem si pustil jenom z jednoho důvodu a to je Keira. Na to kolik je jí let, tak si umí opravdu vybrat v čem hrát. Tady opět nezklamala a i M. Pitt nebyl špatnej, herec to určitě je výbornej, třeba ve Snílcích byl skvělej. Ovšem celkově mě tento film zas nějak zásadně nedostal. Tři hvězdy dávám především za skvělou kameru a za tu nádhernou přírodu, ovšem příběh byl průměrný a celková pointa velmi slabá. Na nedělní odpoledne ale příjemná záležitost. 65%

Černej Dynamit (2009)

Tak to je velkej úlet ! To je neskutečný, že to je natočený až teď, protože kdybych to nevěděl, tak bych si řek, že sem prošvihnul nějakej zásadní film ze sedmdesátejch. Neskutečně dobře jsem se bavil a chvilkama jsem si myslel, že ten "suprnega" je snad úplně zkouřenej (i když možná je). Naprosto skvělá hudba, skvělej Dajnamajt a prostě velkej nářez. 75%

Zombieland (2009)

Filmů o Zombies existuje tuny, ale jsou jenom dva, na který má cenu se podívat a to je Zombieland a Úsvit mrtvých...80%

Control (2007)

Na Joy Division jsem vyrůstal a Corbijn dost značně vytvořil image Depeche Mode, takže u mě je hodnocení naprosto jasný. Navíc film je úžasně depresivní, melancholický a přesvědčivý - přesně jako Joy Division v jejich dobách největší slávy. I když sláva Iana Curtise netrvala dlouho...90%

District 9 (2009)

Naprosto geniální sci-fi natočené dokumentárním stylem, kde se režisérovi opravdu velmi vkusně povedlo přesvědčit diváka o tom, že jde o realitu. Rozhodně nejlepší sci-fi letošního roku. Od Neilla Blomkampa by se spousta jiných slavných režisérů mohlo učit. Naprosto jasných pět hvězd - 90%.