Reklama

Reklama

Hedvábná cesta

  • Kanada Silk (více)
Trailer

Psala se tehdy šedesátá léta 19. století a šarmantní francouzský bohatý syn starosty Hervé Joncour v podání Michaela Pitta měl všechno, o čem ostatní muži sní. Výnosnou práci, luxusní hřejivý domov a v něm především čarokrásnou milující ženu s tváří Keiry Knightleyové. A přesto nebyl zcela spokojený. Chyběly mu totiž životní výzvy. I z toho důvodu se nakonec vydal do Japonska, v té době téměř nepřístupného cizincům, aby jednal s tamějšími hedvábnými magnáty o možnostech interkontinentální spolupráce a pokusil se zařídit obchod snů. Nakonec ale v zemi vycházejícího slunce nalezl mnohem víc, přičemž možnost propašovat zapovězené hedvábné červy do Evropy byla tím nejmenším. Japonsko nabídlo svému hostu především lásku dívky, konkubíny, jejímuž půvabu navzdory všem kulturním a společenským překážkám Joncour okamžitě propadl. Tím se ale dostal před nevyhnutelnou volbu. Vynikající kamerou a hudební složkou, z pera Ryuichiho Sakamota, působící obrazové romantické drama natočil v roce 2007 kanadský režisér François Girard, jehož unikátní smysl pro poetiku mohlo české publikum ocenit již v roce 1998 v nezapomenutelných Krvavých houslích. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (134)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Působilo to na mě strašně chladně a odtažitě a to je na romantický a ještě ke všemu emotivní film těžkej průser. Možná to bylo tím, že ve filmu bylo zoufale málo dialogů, hodně času je to dělaný tak, že nám hlavní hrdina vypráví svůj příběh. Když už jsem u hlavního hrdiny, tak to byl taky slušnej klaun, on pendluje mezi Francii kde má Keiru a Japonskem kde se bouchnul do tamní šikmoočky. Už to samo o sobě je na psychiatra , přece je jasné, že když má chlap Keiru, tak se na celý Japonsko může vysrat. Ach bože -- stop blbým chlapům ve filmech !!! Navíc jsem tam některé zásadnější věci zcela nepochopil, ale abych jenom nekritizoval, hudební a obrazová složka je přímo úchvatná a právě kvůli tomu nakonec nelituji svého času, který jsem u Hedvábný cesty strávil. ()

Hakha 

všechny recenze uživatele

Film s mnoha krásnými herečkami, překrásnou krajinou a okouzlující hudbou, ale casting si u mě připsal velké mínus za výběr hlavního herce, jelikož Michael Pitt tento film pohřbil už z důvodu, že je absolutně nesympatický a do této role se vůbec nehodil, místo filmu plného emocí zůstala prázdnota. Bohužel, tak hodnotím 3 hvězdičky... ()

Reklama

Los 

všechny recenze uživatele

Příběh muže, který se z pracovních důvodů dostává do Japonska, kde uvidí ženu, do níž se zamiluje. Doma na něj však čeká manželka, kterou také miluje a on pak neví, jak se ze své situace dostat. Film by nemusel být špatný, kdyby se v něm stalo něco více než tento úvod. Láska na první pohled je sice pěkná věc, ale Herve se k ničemu jiného neodhodlal a stále se jen užíral myšlenkou na ženu, kterou nikdy nebude moci mít. Divák tedy stále čeká a čeká...a místo děje se dočká konce. Nicméně při tomto čekání si může krátit čas krásnými záběry, neboť vizuální stránka zde předčila stránku obsahovou. 4/10 ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Cely film som cakal, kedy sa skonci nezazivny uvod a konecne sa zacne odvijat hlavna zapletka. Lenze az do konca filmu som sa nedockal. Moj vysledny pocit z filmu bol ako keby ste si nejaku knihu necitali, ale len zbezne prelistovali. Takze sice budete zhruba vediet o com kniha je, ale ani na chvilu vas nepohlti. A presne taky nenaplneny pocit mam z tohto filmu. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Je skoro kumšt natočit příběh o lásce ke dvěma ženám - každé v jiné půlce světa - , dobrodružném cestování do zakázané země, riskantním obchodu s hedvábím, střetem naprosto různých kultur a bojích v Japonsku tak zoufale nudným způsobem. Ale takové umění ať si režisér pouští pro sebe v zamčeném sklepě svého domu a nikam jinam s tím neleze. Naprostý souhlas s komentářem Cervenaka. /6. 3. 13./ ()

Galerie (22)

Zajímavosti (2)

  • První zmínky o chovu bource morušového spadají už do 3. tisíciletí př. n. l. Výrobní monopol na hedvábí držela Čína až do 6. století (n. l.), pokus o vývoz technologie se trestal smrtí. (formelin)
  • Film je natočen podle románu Alessandra Baricca, který v ČR vyšel pod názvem Hedvábí. (Yardak)

Reklama

Reklama