• Rodinný

Desatinka citu (1973) (TV film)

Téma filmu budovanie tranzitného plynovodu je netradičná, no nepochybne zaujímavá. Donedávna som nevedel, že sa film s takouto tematikou u nás vôbec natočil. Teraz nemá šancu takýto film vzniknúť, jednak sa u nás nič väčšieho nestavia, na nič nie sú peniaze, nie je k tomu naklonené politicko-spoločenské prostredie a chýba tu taký profesionál ako bol režisér Andrej Lettrich.

Rátanie havranov (1988) (TV film)

Celkom milý a príjemný ekologický film pre mládež, samozrejme s nutnou dávkou skôrnateného optimizmu, ako to už niekedy býva vo filmoch Radima Cvrčka.

Přejděte na druhou stranu (1988) (seriál)

Bratia Česi majú príslovie, že čo je české, to je hezké. S trochou nadsázky by som to povedal aj o tomto seriáli, ktorý ale pre dnešnú mladšiu generáciu nemá tie správne grády a pôsobí nudne, pretože sa tu nevraždí a nestrieľa.

Věčný romantik režisér Jiří Hanibal (2009) (TV film)

Filmy Jiřího Hanibala mám veľmi rád, sú to pohodové a ľudské snímky, na ktorých je poznať, že ich točil človek s veľkým srdcom. Po tom, čo som zhliadol tento krátky dokument, tak mi je tento pán režisér ešte sympatickejší a je na ňom vidieť, že má rád prírodu, čo je zreteľné i v jeho filmoch, z ktorých väčšinu z nich točil v krásnych prírodných scenériách. Jediné, čo mi na tomto dokumente vadí je jeho krátka minutáž a to, že sa tam nespomenuli všetky jeho filmy. Napriek tomu som rád, že si niekto na tohto významného, no skromného človeka spomenul.

Smrt mouchy (1976)

Zase jeden neprávom opomíjaný český film. Scenáristom a režisérovi sa tu veľmi dobre podarilo vkĺznuť do duše a myslenia mladého muža. Okrem iného tu mal Kachyňa šťastné oko pri výbere mladých herečiek, Jana Pehrová a Mirolava Šafránková boli krásne, roztomilé, vzrušujúce... no proste radosť pozerať.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Skvelo a výstižne napísané komentáre Luqiho a Z0oMb3E. Už dávno som sa tak schuti nezasmial. A to je jediné pozitívne, čo mi sračka z Turecka mohla priniesť.

Bez ženské a bez tabáku (1980) (seriál)

Seriál pre potešenie duše i tela. A ten komu sa to nelúbí je vychladěj a smyk hlúpý.

Silnější než strach (1978)

Tak v roku 1978 to už skutočne mohlo byť vo farbe! Dosť pochybujem, že si to pán režisér želal natočiť čiernobielo, skôr sa minuli peniažky.

Rodeo (1973)

Svojim spôsobom dosť zvláštny film. Prostredie motokrosového športu je určite atraktívne, no po režijnej a scénickej stránke nedotiahnutý film. Výkony niektorých hercov pôsobia rozpačito a nevieryhodne, asi ich pán režisér nedokázal usmerniť. A taktiež je mi ľúto, že to už nie je vo farbe, mohlo to ten film posunúť ďalej. Čiže námet celkom slušný, typicky Štorkánovský, ale režijné pojatie vskutku podivné.

Pomsta (1975) (TV film)

Televízna veselohra o rozvedenom tajomníkovi MNV a jeho energickej osemdesiatročnej babke, ktorá sa skrýva za všetkým, čo sa v Bumbaľanoch deje. Skvelé herecké výkony Nadi Hejnej a Ivana Mistríka.