• Rodinný

Chuť vody (1982) (TV film)

Povedané bez nadsázky, je to slovenský thriller . Surové zobrazenie fungovania jedného závodu kdesi na Slovensku, s priamym poukázaním na nezodpovednosť vedúcich pracovníkov a na ich ľahostajný prístup k životnému prostrediu. Je to silný dramatický príbeh, ktorému zmieňovaný punc thrilleru dodáva nehostinné zimné obdobie, reálne exteriéry závodu a hudba Petra Hapku, z ktorej divákovi behá mráz po chrbte. V súhrne nadčasové dielo od málo známeho filmára Petra Hledíka, ktorý natočil i jediný detský slovenský horor "Tretí šarkan". Pod scenárom je podpísaný publicista Eugen Gindl, pre ktorého je táto téma typická (viz."Hĺbkový rekord").

Dlouhá míle (1989) (seriál)

Špičkový seriál zo sklonku osemdesiatych rokov. Perfektný scenár Ivana Hejnu, strhujúce herecké výkony, najmä Svatopluka Skopala a Jana Čenského, ktorí tu dostali pekne do tela a v neposlednom rade výborná réžia jedného z najlepších českých režisérov, Jiřího Adamca, ktorý si vždy vedel obsadiť seriál, dostať z hercov maximum, aj preto všetky jeho seriály pokladám za kvalitne a vysoko profesionálne odvedenú prácu. A takého režiséra v roku 1990 prosím vyhodia z Českej televízie ako nežiadúceho a nadbytočného. SVINSTVO páni "demokrati"!

Smyk (1960)

Nemám chuť sledovať český film, ktorý je z polovice v nemeckom a anglickom znení, nech je príbeh akokoľvek lákavý. Bohužiaľ.

Kto odchádza v daždi... (1974)

Jeden z najlepších filmov Martina Hollého, aj tu preukázal svoje výrazné režisérske schopnosti. Brilantné výkony všetkých obsadených hercov, téma je zaujímavá a hudba Zdeňka Lišku ako vždy skvelá.

Ve znamení Merkura (1978) (seriál)

No konečne som to videl a môžem povedať, že vôbec som neostal sklamaný, ba práve naopak, milo prekvapený. Preto je až trestuhodné, že tento seriál ležal 29 rokov v archíve a nikto si ho nevšimol.

Obyčajné rozmery (1981) (TV film)

Televízna inscenácia o poslankyni MNV, ktorá je stelesnením českého Muža na radnici Františka Bavora.

Skrytý prameň (1973)

Aké sa to niekedy točili pekné a hodnotné filmy. Od scenára, cez réžiu, dokonalé kostýmy, herecké výkony atď atď. Mňa najviac zaujal Ctibor Filčík v tom, ako stvárnil postavu Jána Pavla z Levoče.

Znamení koně (2011) (seriál)

Nuž Dobrá Voda to nie je a už asi ani nebude. Na druhej strane oceňujem prostredie, z ktorého je čerpaný námet, konečne to už nie je seriál zo špitálu. Ale tie herecké výkony!!! Keď si porovnám hercov z Dobrej Vody a hercov zo Znamení koně, tak napr. Haničinec, Janžurová, Brzobohatý, Mrkvička - a Cibulková, Krajčo, Mádl... Myslím, že porovnávam nebo s peklom.

U nás doma (1988) (seriál)

Milý, sympatický, oddychový, nenáročný, zábavný a mierne uletený seriál. Zaslúžil by si častejší návrat na televízne obrazovky.

Trnové pole (1980)

Psychologický film ako remeň. Asi jediná hlavná úloha, ktorú si vo filme zahral Karel Vochoč. Postava predsedu družstva mu sadla ako uliata a stvárnil ju veľmi dobre.