• Rodinný

Letící delfín (1989) (seriál)

Letící delfín je najtechnickejší a najodbornejší seriál aký kedy v ČST vznikol. Všetko sa točí len okolo vzniku lietadla L-29 a rodinné záležitosti hlavného hrdinu sa dostávajú výrazne do ústrania. Hádam najslabším článkom je tu obsadenie hlavnej postavy. Vzhľadom k tomu, že Edward Tomas je neherec, nepodal zlý výkon, no takú rozsiahlu úlohu mal režisér predsa len obsadiť skúsenejším hercom. Dosť to tomuto seriálu uškodilo. No aj napriek tomu je to plnohodnotný seriál, ktorý bol diel od dielu zaujímavejší.

Džusový román (1984)

Sú filmy, ktoré som videl raz a viem, že ich už viac neuvidím. Toto je jeden z nich.

Dispečer (1971) (seriál)

Predpokladám, že tento seriál bol už v dobe svojho vzniku obľúbený hlavne medzi staršou generáciou. Z dnešného pohľadu seriál predsa len zostarol, no čo nezostarlo sú dialógy z pera Jaroslava Dietla, ktoré sú aj v tomto prípade opäť nadčasové.

Snopy z piesku (1985) (TV film)

Príbeh ženy, majsterky galvanizačnej dielne výrobného podniku. Na pozadí vážneho pracovného úrazu poukazuje na problematiku pracovných vzťahov.

Přiznání (1950)

Myslel som si, že to bude film poplatný dobe svojho vzniku, ale toto nie je žiadna agitka. Je to ojedinelý a dnes viem, že aj nadčasový snímok z československej kinematografie päťdesiatych rokov. A je to hádam jediný film, v ktorom si zahral hlavnú postavu sympatický, a dnes už žiaľ zabudnutý herec Oldřich Lukeš, ktorému typy bodrých a rovných chlapov sadli ako uliate.

Otevři oči (1975) (TV film)

Musel som tam šupnúť ešte jednu hviezdu naviac kvôli nádherným nohám Hany Maciuchovej.

Sekera (1985) (TV film)

Škoda, že to bolo natočené ako inscenácia, a nie ako televízny film. Námet a scenár bol veľmi zaujímavý.

V službách zákona (1983) (seriál)

Tento seriál nebol vysielaný 20 rokov po látkovej revolúcii, za posledných 10 rokov sa objavil na obrazovkách už štyri krát. Asi ho niekto náhodne objavil v archíve RTVS. Samozrejme, že český pitaval či Major Zeman sú na oveľa vyššej úrovni, nakoniec vidieť to aj na filmovom materiáli, no i tak sa jedná o slušné kriminálky, na ktoré sa dá bez problémov pozerať aj dnes. Smutné na celom seriáli je, že napriek nie jeho vysokému veku, už pomaly nikto z hlavných protagonistov nie je medzi živými.

Zkušební doba (1988) (TV film) odpad!

Tak nezmyselný film aby človek hľadal sveta kraj. Napudrované tváre hercov, nafarbené oči, a k tomu ich mizerné herecké výkony. Čo týmto dielom, do ktorého ešte aj vložili hnusný hudobný podmaz, chceli tvorcovia vyjadriť, som absolútne nepochopil.

Nehoda (1977) (TV film)

Závody na tatrovkách som už videl vo filmoch "Postav dom, zasaď strom", "Chlapi" a "Trasa". V tomto filme sú to nákladné vozy V3S.