• Rodinný

Perličky na dně (1965) odpad!

Tak pre takýto tip filmov som ja nemal nikdy pochopenie a mať nebudem. Jednoznačne odpad!

Černá dynastie (1962)

Film "Černá dynastie" mi pripomína našu dynastiu, ktorej celé generácie robili v jednej fabrike. Príkladne pre môjho starého otca bola fabrika na prvom mieste, kde aj zomrel. Takže scenár tohto filmu viem pochopiť a je mi blízky.

Okres na severu (1981) (seriál)

Seriál, ktorý veľa vypovedá o dobe, v ktorej bol natočený a v ktorej sme žili. Treba ho pozorne sledovať a vedieť čítať medzi riadkami, ten kto to nedokáže, musí tento seriál zákonite posunúť do odpadu.

Těžká léta československého filmu (2013) (seriál)

Tento dokument nebol zlý, iba mi vadilo, že to uvádzal práve Tomáš Hanák, ktorý s týmto obdobím mal vo filme pramálo spoločného. Ale to, čo ma najviac štve sú tie keci o trezorovaní filmov. O tých pár filmoch, ktoré boli v trezore sa bude kecať stále dookola, ale nech sa niekto pozrie na to, koľko filmov a seriálov (a to nemám na mysli ideologické záležitosti ako napr.seriál Gottwald) má dnes v trezore Slovenská televízia, ale hlavne Česká televize, ktorá mala tú drzosť a vyrobila tento dokument. Ja sám som niekoľkokrát prosil ČT o odvysielanie niektorých diel, no stále nič. Mám ich tu začať vypočítavať? Myslím, že by to bolo zbytočné. Tak nech sa už konečne niekto prestane hrať na demokratov a pozametá si pred vlastým prahom, pretože filmov a seriálov, ktoré dnes nemáme šancu vidieť je nepomerne viac.

Dozrievanie (1981) (TV film)

Príbeh mladého agronóma-ovocinára, zasadený do družstevnej dediny v ovocinárskej oblasti. Skvelí herci v peknom, no zabudnutom filme Slovenskej televízie.

Uzavřený okruh (1989)

Ekologický film o devastácii životného prostredia a ľudského charakteru. Dosť som sa čudoval, že typicky normalizačný scenárista J.S.Kupka (viz.Piloti, Tisíc mil pro tatřičku) a typicky normalizačný režisér V.Matějka (viz.Svítalo celou noc, Hodina života) stvorili tento výrazne kritický kus bez happyendu. Čo mne ale vadí je príšerný obraz. Že by to tvorcovia spravili zámerne?

Zrcadlení (1977)

Typický produkt režiséra Jaroslava Balíka. Len začali bežať titulky a hudba, a už som vedel o aký film pôjde. V sedemdesiatych rokoch ich tento režisér natočil niekoľko.

Na laně (1963)

Tomuto filmu by veľmi prospelo, keby bol o hodinu kratší.