Amnestie (2019)

Téměř dokonalé. Casting se povedl na výbornou, scény z vězení převálcovaly ty z civilního života a třešnička na dortu byla skvěle nasnímaná vzpoura. Jen je škoda, že závěrečné finále netrvalo déle. Při sledování filmu jsem si uvědomil, jak málo se u nás točí příběhů z vězeňského prostředí, což je velká škoda, jelikož film ukázal, že tady je zakopaný velký potenciál a dala by se z toho vytěžit spousta originálních zápletek.

Mizerové navždy (2020)

Pro mě osobně mají Mizerové sestupnou tendenci. Po svěží a dobře obsazené jedničce přišla extrémně akční dvojka a letos podivná trojka. Chemie mezi oblíbenou černou dvojkou a speciálním týmem moc nefunguje, obsazení vedlejších rolí měli asi na starosti lidé z modelingového světa povrchně hezky vypadajících robotů. Martin Lawrence vždycky působil poněkud trapně, ale tady, s tou svojí nafouklou hlavou, vypadá jako exponát do freak show, kterému by slušela zašitá huba. Riggs a Murtaugh jsou o míle jinde a to bez ohledu na ten který díl... Přijde mi, že americká akční komedie posledních let, staví na ukecaných a trapných dialozích hlavních hrdinů, použití herci až na vyjímky, vypadají jako bezduché naleštěné loutky, včetně toho strojeně koženého výrazu.

Draví ptáci (1973) (TV film)

Na svou dobu velice slušně natočený akční film. Bez pomoci počítačových triků, se skvěle nasnímanými leteckými souboji.

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Přijde mi, jako kdyby tvůrci vystříleli všechen prach v prvním díle a v tomto už jen vařili z vody. Přibylo plno otravných keců a nesympatických postav, viz např. růžová bloncka. A tak nakonec to jediné co mě opravdu pobavilo, bylo úvodní, originálně pojaté logo filmové společnosti...

Zaklínač (2019) (seriál)

Přiznám se bez mučení, já byl zkrátka zklamán. V příběhu jsem se neorientoval, množství postav a jmen k tomu ani za mák nepřispělo. Jednu hvězdu dávám za kulisy a dobře nasnímané souboje a druhou za to, že se v seriálu neobjevil žádný homoděj (zatím).

Čarovný kamínek (2019) (TV film)

Nevýrazní herci a opravdu velmi špatný dabing srážejí tuto pohádku hluboko do pekla a nepomohou tomu ani krásné exteriéry.

Živí mrtví: Počátek konce - Série 5 (2019) (série) odpad!

Čistokrevný odpad. Morgan nakazil zbytek seriálu svým dobroserstvím a proměnil kdysi fajnÿ seriál na nudnou sluníčkářskou sračku... Vydatně mu v tom pomáhá odpudivá lesba Al a sbor přiteplalých scenáristů. Bože, jak já nenávidím ty jeho rádoby filozofické monology. Teď už si jen přeju, aby se odněkud vynořil Velký Drak, dal dohromady pár zbylých členů KKK a toho bastarda pověsili na nejbližší strom... Vlastně se dá říct, že tento seriál ve mne probudil ty nejhorší vlastnosti jako je třeba rasismus a xenofobie. Díky za každého plnokrevného záporáka typu Negana, nebo Logana!

Živí mrtví: Počátek konce - Série 4 (2018) (série)

Čtvrtá série jakoby předznamenala pád celého seriálu do hlubin všemožných odpadů. Dvě nejdebilnější postavy Morgan a Al udávají ráz celé sérii, která se tímto mění na sluníčkářské multi-kulti... Je plná nelogicky jednajících jedinců viz třeba to, že nikoho nenapadne ( např. ve scénách v nemocnici ) potřít se krví mrtváků, přesně tak, jak to dělal kdysi Nick, a předejít tím mnoha nebezpečným situacím.

Yesterday (2019)

Konečně si v Anglii někdo vzpomněl na staré dobré Brouky a vzdal jim hold v podobě slušně natočeného filmu. Nápad s kolektivní ztrátou paměti je originální a celkem dobře podaný od začátku až do konce. Ani jsem nepřemýšlel, zda - li by beatlesácké písně měly takový úspěch v nové době, spíše mě napadlo, že tvůrci chtěli naznačit, že genialita překonává hranice nejen států, ale i času a prostoru. A že vlastně Johna zabili The Beatles, bez nich by možná měl minimálně 38 let k dobru. ( ale my bychom byli ochuzeni o jejich skvělé songy )... P.S. Film jsem dokoukal ( kvůli Hey Jude ) až do závěrečných titulků, kde jsem objevil toto - video assist : George Harrison...

Živí mrtví: Počátek konce - Another Day in the Diamond (2018) (epizoda)

Naše stará dobrá partička opět na scéně. Pár slušných akcí, ale pořád mám pocit, že seriál ztrácí ten správný tah na bránu. Navíc mně to přijde dost zmatečné, nedovedu si představit průměrného amerického diváka, který to nadšeně sleduje u TV a všechno chápe...