• Krátkometrážní

Šimpanzi (2012)

Pekný dokument o šimpanzej skupinke, ktorá žije niekde v srdci džungle v Afrike. Príbeh sa točí okolo malého Oskara a jeho každodenných radostiach a starostiach, ktoré prežíva so svojou šimpanzou rodinou. Zábery na šimpanzov často striedajú krásne zrýchlené zábery pomalého života v džungli, ktoré sú skutočne úžasné. Dokument je však iba "obyčajným" príbehom šimpanzej rodinky, bez akýchkoľvek faktov o šimpanzoch, čo mi trochu chýbalo. Keďže je to dokument, tak som čakal, že sa o nich niečo zaujímavé aj dozviem. Napríklad dokument The Meerkats, mi prišiel v tomto smere viac vyrovnanejší a pútavejší. Napriek tomu to bol zaujímavý pohľad do života šimpanzov.

United (2011) (TV film)

"You're playing tomorrow." – "In the team?" – "No, in the brass band... Aye, in the team!"

Země: Vznik planety (2011) (TV film)

Takýto dokument som hľadal už dlho. Niečo, čo mapuje vznik samotnej planéty a jej postupný vývoj, vývin prvých baktérii, mnohobunkových organizmov a neskôr dinosaurov, hromadné vymierania a znovuzrodenie života až po človeka samotného. Do tých 94 minút sa autori pokúsili vložiť takmer päť miliárd rokov a myslím, že sa im to naozaj podarilo. Komplexnejší dokument na túto tému som ešte nevidel avšak na túto tému by sa skôr hodil seriál, kde by sa jednotlivé obdobia vývoja planéty a života na nej, mohli prebádať detailnejšie. Napriek tomu je to skvelý dokument :)

Nadějné vyhlídky (2011) (seriál)

[ 1 = 4* ] [ 2 = 3* ] [ 3 = 4* ] Celkový dojem slušný, malo to hustú atmosféru a výborný hudobný podmaz.

Kronika (2012)

Prvá polovica bola celkom nuda ale potom sa to pekne rozbehlo. Hlavní hrdinovia sa začali zahrávať s ohňom, objavovať nové vlastnosti a značne ich využívať. Všetko to bolo ale také hŕŕ hŕŕ, bez vysvetlenia, bez hlbšej pointy... Celkovo to teda na mňa pôsobilo dosť zvláštne, najmä niektoré divákovi nevysvetlené veci. Možno dlhšia stopáž by filmu prospela.

Třetí hvězda (2010)

Nuda od začiatku do konca. Túto tému som videl oveľa lepšie spracovanú napríklad v Knockin' On Heaven's Door alebo aj v britskom The Be All and End All. Tomuto ale chýbala šťava a to poriadne. Bez štipky komediálnosti aj dramatickosti, proste len suchý príbeh štyroch priateľov na poslednej "dobrodružnej" ceste jedného z nich, naviac prezentovaný nevýraznými hereckými výkonmi.

Dirty Girl (2010)

Pohodová a naozaj slušná road movie s vychádzajúcou hviezdičkou Juno Temple. Tá sa mi vo svojej úlohe skutočne páčila, narozdiel od Milly Jovovich. Škoda. Príbeh dvoch ľudí, stredoškolskej americkej "bitch" a chalana objavujúceho svoju "teplú" identitu, ktorí by sa za normálnych okolností na výchovu spoločného "dieťaťa" asi nedali, doplnený výborným soundtrackom, tak hodnotím prekvapujúco pozitívne, pretože toľko som od tohto filmu určite nečakal.

The Loved Ones (2009)

No neviem, takýto štýl hororov sa mi veľmi nepáči. Keď už sa aj niečo dialo, tak to ani poriadne neukázali. Hlavná hrdinka nesympatická a druhá dejová línia a.k.a poďme sa zhuliť v aute, tam bola asi len na vyplnenie času aby to malo aspoň cez hodinu. Hlavný hrdina toho veľa nenahovoril :) podobne ako zvyšok osadenstva, takže ani dialógovo to nemalo čím nadchnúť, čo však pri hororoch nemusí byť až tak podstatné a môže to zachrániť aspoň atmosféra, ktorú tento horor ale nemal. Záver? Dovoľte mi sa zasmiať :D

Hlava státu (2003)

"Great party. Too bad about the fire."

Hrůzná minulost (2012)

"Mammy, who's that behind you?" A už jsem byl podělaný strachy :) Malo to naozaj vynikajúcu mrazivú atmosféru, zaujímavý príbeh, slušné herecké výkony, proste ducharina zo všetkým čo k tomu patrí. Režisér ma pekne naťahoval celý film, už už som čakal kedy niekto vyskočí spoza rohu ale snáď až na jeden prípad, sa žiadna veľká lakačka nekonala, takže ste v napätí museli pri klasickej hororovej hudbe tŕpnuť celý film. Rozhodne vydarený napínák.