The Art of Flight (2011)

Tohle nejde moc hodnotit. Je to hodinu v podstatě o ničem a pořád to stejný, ale je to něco co dost obdivuju (a nechápu) a všechny ty záběry jsou naprosto neskutečný. Soundtrack taky celkem fajn. Hlavně posledních asi 20 minut mě celkem dostalo. Borci asi trochu ví co dělaj. Každopádně se na to neskutečně dobře kouká a to je důležitý.

Perfektní skóre (2004)

Film za slušný 3*, docela dobře se na to kouká, chvílema je to vtipný a celkově takový fajn. Dám 4*, protože Scarlett.

Nespoutaný Django (2012)

Kromě Pulp fiction, který je prostě někde jinde, mám s Tarantinovou tvorbou podobnej problém jako třeba s Coenama. Filmy mají pár skvělých momentů, v podstatě jsou takový obstojný, ale jako celek mě nějak nezaujaly, něco mi na nich prostě nesedí. A Django to jenom potvrzuje. Má slušný rozjezd, v průběhu pokračuje solidnost a potom se Tarantino zblázní. Nebýt dobrých herců a celkem zajímavých postav (Waltzovi ti ukecaní, jemně šiblí borci asi docela sedí) podle mě nemá film na 2,5 hodiny moc čím zaujmout. Nejlepší na Djangovi pak zůstavá výbornej soundtrack v čele se závěřečnou písničkou z Pravé a levé ruky ďábla, kvůli které jsem málem dal o hvězdu víc. Když pak ale vidím absurdně přestřelený hodnocení, zůstanu u 3*.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

No...srovnávat s prvníma Sněženkama se nedá, protože ty filmy jsou úplně o něčem jiným. Nebo spíš první film je o něčem jiným a tenhle je o ničem. Celou dobu jsem měl pocit, že jde jen o snahu připomenout jak to bylo poprvý super. Což by bylo fajn možná v prvních momentech, ale ne když se na tom staví celej film. Snaha o melancholii je fajn a logická, ale dopadlo to spíš jako nuda s nádechem úplné zbytečnosti. Prostě zbytečný pokračování, který v podstatě nic novýho nepřináší, sledujete to jen proto, že máte rádi původní postavy, jako samostatnej film by rozhodně neobstálo.

Virus 1.0 (2004)

Tohle byla za dlouho dobu asi nejdivnější věc co jsem viděl. Jestli je v tom nějaká skrytá genialita, tak je hodně dobře schovaná v hromadě smysl nedávajících blbostí. Proti vizuální stránce a hudbě nic nemám, to se povedlo, ale všechno ostatní...je prostě neskutečně divný. Jednou za čas si asi rád nevěřícně zakroutím hlavou nad tím, co že to vlastně sleduju, jinak si nedovedu vysvětlit, proč jsem něco takovýho vůbec dokoukal.

Odsouzení (2010)

Solidní 4*. Tohle není ten typ strhujícího a napínavýho filmu od začátku do konce. Spíš je to film, který je slušně natočen, má silný příběh podle skutečné události, několik scén, které zapůsobí, a hlavně výborné herecké výkony. Hilary Swank nikdy nepatřila k mým oblíbeným herečkám, ale tady zas jednou předvedla že vážně umí a jako Betty Anne byla skvělá. Minnie Driver mám rád kdykoliv a tady v menší roli rozhodně potěší a nezklame a Sam Rockwell je prostě borec. Jeho Kennyho jsem si užíval v každým momentu. Odsouzení samo o sobě rozhodně není špatný, ale tahle trojice herců ho pozvedá ještě výš. Já byl rozhodně spokojenej.

Speciální jednotka (2011)

Moc nad průměrem to není, ale kouká se na to celkem dobře. Akce není špatná, postavy jsou fajn, prostředí je pěkný, ale v podstatě to není ničím výjimečný. Navíc některý ty střihy mi přišly docela vtipný, stejně tak jako občas celý scény (což asi nebyl záměr). Ale za vysmátýho Djimona na konci jsem tu čtvrtou málem přihodil.

Ideální milenka (1993)

Hm...tohle byl divnej film. Ikdyž divnej možná není to správný slovo, to by ještě nutně neznamenalo, že byl špatnej. A tohle byl špatnej film. Mädchen Amick je pěkná (a taky jedinej důvod proč jsem se na film zkoušel dívat), ale tady mi moc nesedla a James Spader mi asi nesedí vůbec. A všechno ostatní na filmu, včetně herců, dialogů a i děje, je ještě horší. Tohle znova vážně nepotřebuju. Prostě celkově slabý. Dokoukal jsem to v podstatě jen abych mohl napsal tenhle komentář.

Sledování (1998)

Sledování byl poslední Nolanův film, který mi zbývalo vidět (po skončení jsem se musel podívat i na Doodlebug, aby to bylo opravdu kompletní) a můžu říct pár věcí. Za prvý, Memento pro mě zůstává nepřekonaný film, v podstatě nejen od Nolana. Za druhý, ikdyž jeho ostatní filmy považuju za jedny z nejlepších, které můžete vidět a Sledování jsem vnímal spíš jako odrazový můstek k větším věcem a zase tolik jsem nečekal, jde o hodně kvalitní dílo, které se mezi ostatními režisérovými počiny rozhodně neztratí, spíš naopak. A za třetí, Jeremy Theobald a hlavně Alex Haw jsou tady naprosto parádní. Sledování mě prostě bavilo od prvních slov do posledního záběru a Christopher Nolan ukazuje, že už tady uměl. A to tak, že neskutečně dobře.

Za borovicovým hájem (2012)

Tenhle film se dá prakticky rozdělit na tři části a vzhledem k tomu je pak trochu problém jednotlivé části navzájem nesrovnávat. Bohužel nejsou všechny stejně povedené a ještě větší bohužel je, že ta nejlepší pro mě byla hned ta první a tím pádem čím dýl film běžel, tím spíš si u mě trochu kazil dojem. Ryan Gosling si mě zas získal od první scény a první skoro hodina prostě patřila jemu. A ikdyž zbytek filmu rozhodně nebyl špatnej, ta první hodina je prostě po všech směrech lepší a zajímavější. Kolem Ryana se motaly i lepší vedlejší postavy, konkrétně Ben Mendelsohn byl hodně fajn. Naopak Emory Cohen je fakt takovej ten machýrek na přesdržku jak vystřiženej, takže mi byl sice od začátku dost protivnej, ale asi to taky nezahrál špatně. A Dane DeHaan do budoucna může být zajímavej. Nicméně dohromady se taky nepostarali o vyloženě zajímavý zakončení. Ale třeba jsem byl prostě unavenej. Zatím každopádně "jen" 4*.