• Pohádka

Kouzelná chůva a Velký třesk (2010)

Jsem ráda, že jsem nebrala zdejší komentáře příliš vážně, a na film jsem se podívala. Obavy se nepotvrdily a musím říct, že se mi film líbil snad i víc než jednička. Herci se mi líbili všichni, nepřišlo mi, že by nějak přehrávali a infantilní scény byly i v jedničce (např. tancující osel) a jednička byla i víc kýčovitější. Dvojka má zde i vážnější podtext, je přirozenější a plynulejší. Tancující prasátka jsou děs, ale v jiných filmech se zas chovají herci trapně nebo se tam zpívá. Radši přetrpím pár podivných kreací než vycpávky v podobě písniček, kterými se hemží jiné filmy pro děti.

Zapomenutý ostrov (2008)

Příjemný film, vizuálně pěkný, i přiměřeně napínavý. Žádné trapnosti se nekonaly, i zvířata nebyla přehnaně roztomilá, ale tak nějak akorát pro dětský film. Nikdo se tam nepitvořil ani nedělal s diváků blbce. Klidně se na něj podívám někdy znovu.

Chvění (2010)

Zajímavé téma, ale zpracování mě nudilo. Spousta vycpávek a rozvleklý děj. Škoda, dost jsem se těšila, a nadšené recenze slibovaly víc.

Ledové království (2013)

Parádní pohádka, kdyby tam nebyly ty stupidní písničky, které akorát zdržovaly děj.

Čtyřlístek ve službách krále (2013)

Ono se sice řekne, film pro děti, ale čtyřlístek je legenda, na které vyrostlo několik generací, tak si autoři mohli spočítat, že se i dospělí podívaj, a vytvořit něco o pár kategorií výš. Nicméně to se nestalo. Je to škoda, Čtyřlístek má obrovský potenciál, prokreslené charaktery, za těch spoustu let prožili mnoho dobrodružství a v jejich příbězích byl nejen dospělý humor, ale i spousta poučení. Je škoda, že toho ve filmu nebylo nijak využito. Film byl místy trochu přihlouplý, ale ještě to neuráželo, některé scény to zase trochu vytáhly nahoru. Příběh by taky mohl být lepší, Cestování časem a promněna lva poněkolikáté, to už trochu unavovalo. Dabing mě trošku mrzel hlavně u Bobíka, ale celkem to ještě šlo. Hudba se mi líbila, animace taky ok, reklamy tam tedy být nemusely, ale podle komentářů jsem se bála, že to bude ještě horší.

Město mafie (2011)

hodně zmatený a nudný film, až teď si tady čtu, o čem vlastně byl.

Strašidla a duchové (2013)

Duchařská komedie, kde jediná zápletka spočívá v tom, zbavit se ducha tatínka, který se mladému páru plete do života. Pár vtipných momentů, ale jinak dost nuda.

Robin Hood (1973)

Hodnotím vysoko hlavně kvůli skvělému hadovi a králi, který ho častuje neuvěřitelně vtipnými urážkami. Ale i celkově jde o příjemný animák, který ničím neurazí.