Klub vyvolených (2002)

Naprosto dobře zpracované a Kevin Kline nezklamal (já o něm nemám nikdy pochyb). Od doby co jsem ho viděl ve filmu Dave je jedním z mých oblíbených herců s báječnou mimikou a citem pro situace. Naopak E.Hirsch bych řekl, v tomto filmu nepodával až tak úchvatný výkon. Na filmu se mě líbilo především to, že W.Hundert neslevil ze svých zásad a že na konci filmu sice dospěl k hořkému konci, že ve skutečnosti nekončí vše pro každého člověka morálním happy-endem, ale že vzato kolem a kolem, pozitivně ovlivnil spousty svých jiných studentů. Pastýř někdy neochrání celé stádo, ale je dobré, když ztratí minimum oveček :-)

Krámpack (2000)

Opět velmi zdařilý film původem ze Španělska. Škoda, že sem proniká tak málo ze Španělské tvorby. Film pojednává o dvou kamarádech jejichž přátelství je opravdu hluboké při čem Dani je v plném proudu svého comming outu a snaží se získat k sobě i Nicka. Nicméně Nico si tento fakt zatím ještě nepřipouští a nebo není rozhodnutý. Dochází k běžným situacím, přesto herecky velmi dobře zvládnutých. Speciálně Dani hrál výborně a realisticky. Byl mnohem vyrovnanější a otevřenější než by se u chlapce jeho věku a jeho momentálního stavu dalo čekat. Film sice nepřínáší nic extra nového, ale přesto je jedním z opravdu dobrých zabývající se touto problematikou. SPSA

Konec dětství (2003)

Skutečně výborné dílo které má mnoho zajímavých aspektů. Vyrovnat se smrtí matky je už samo o sobě těžké a pokud k tomu člověk přidá ještě comming out a to vše posazené do vesnického prostředí tak "liberální" země jako je USA....režisér měl před sebou nelehký úkol a to stejné platí o E. Hirschovi - oba se však svých úkolů zhostili řekl bych na 1. Spojení na matku přes bílou slípku, uklidňování slípky tím, že si člověk strčí její hlavu do úst, další velmi zdařilá byla plnoštíhlá dívka, které jsem zájem o Duncana opravdu věřil. Zajímavé také bylo, že otec po smrti matky nachází skryté láhve ukazující na problémy komepnzující se alkoholem. Je zajímavé, že otec si schová trs manželčiných vlasů, ale Duncanovi bere vše co mu matku připomíná. Co se týká Perryho - stálý souboj mezi tím, co je "správné" a co je SPRÁVNÉ není myslím nutno dále rozebírat. SPSA

Dům na špatné adrese (2008)

No prostě AAAAA! Tak tenhle film mě fakt dostal. Celkově to není nic moc, ale naprosto totální je S.L. Jackson, který mě stále dokáže překvapit, rozesmát, překvapit....jo to už jsem říkal :-P K tomuto filmu se většina lidí staví dost kriticky, ale přesto, koukněte se na to a pak si řeknete, mám já to ještě dobrý a naši policisté jsou fakt "zlatí" :-D

Beautiful Thing (1996)

Výborně zpracovaný C.O. posazený do správného porstředí poskytující dostatek dalších faktorů pro velmi dobrý film. Mimo jiného je zajímavé i to, jak se vyvíjejí filmy týkající se C.O. a musím říci, že se udělal obrovský krok, když si tento film srovnám například s filmem Shelter (12 let věkový rozdíl). Úžasný herecký výkon a vůbec výborná postava je maminka Jamieho. Taková mamka co se dokáže poprat a rychle vyrovnat s jakoukoliv situací, je ohleduplná a má schopnost se vyvíjet. Kluci to myslím také zahráli slušně a psychologie postav byla v pořádku. Bezvadně působilo slengové vyjadřování postav, ale musel jsem si některé úseky pustit častěji, abych správně pochopil, co říkají. Konec filmu byl prima a rozhodně film stojí za shlédnutí. SPSA

Písně o lásce (2007)

Film má svoje kouzlo (pro mě 2x protože v Paříži jsem byl a podívám se tam znovu), námět milostného trojúhelníku je zpočátku také celkem zajímavý a postupem času se to celkem mění - těžko říct, zda to bylo dobré či nikoliv. Pokud bych u někoho věřil, že je to možné, pak to budou Francouzi :-P Co se týká pokusu o musikál, tak to bych s jistotou řekl, ŠPATNÝ POKUS! Kombinovat film a musikál to chce nejen odvahu ale sakra všechno musí být opravdu dobře promyslené a herci musí být dobří i zpěváci....SPSA

Ďábel nosí Pradu (2006)

Naprosto parádní film u kterého mě mrzí, že jsem tak dlouho čekal, než jsem se na něj podíval :-) Parádní herecké výkony, myšlenka, zpracování, prostředí, no prostě PARÁDA. M.Streep je úžasná herečka, opravdu vypadá elegantně snad i v pytli od brambor a tón jejího hlasu ve mě vyvolává mrazení po zádech. Opravdu se mě líbila především psychická transformace "mladičké asistentky". Dokázala, že pokud se bude držet svých zásad, může měnit i neměnitelné a člověk by měl být schopný zůstat sám sebou i když tím třeba přijde o místo, po kterém touží sta-tisíce jiných :-P Konec filmu mě opravdu nadchl a upřímě říkám, že já jsem dost naivní a čas od času potřebuji takový film, abych věděl, že svět není jen kruté a hnusné místo kde např. přátelství a nebo zásady nemají místo.

Tři do páru (2004)

Nejedná se o špatný snímek, ale řekl bych, že hlavní dějová linie se občas ztrácí. Jsou tam různé další vložené myšlenky které ovšem nejsou dopracované do konce. Herecké výkony nebyli nejhorší, ale speciálně od C.Farrella bych čekal víc (dlouhé hippie vlasy na něm vypadají otřesně!). Bylo zajímavé pozorovat myšlenku rodiného života milostného trojúhelníku s kombinací dítěte. Postupné umírání některých postav, onemocnění AIDS Jonathana a odjezd Clare působí mírně depresivně a ve finále C.F. stejně zůstává sám - což je něco čeho se děsil nejvíce. Důležitá otázka je: Může jeden člověk vytvořit vlastní vnitřní silou stabilitu pro např. další dva lidi? SPSA

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Jednoznačně jeden ze skvělých filmů let minulých i stávajících. Herecké výkony které dnes již těžko někdo dokáže napodobit. Poutavý příběh plný humoru, zajímavých myšlenek a názorů a velmi pěkné zpracování. J.Werich byl pan Herec a stoupsty dalších v tomto filmu si také zaslouží velké H ve slově Herec. Nevím, proč dnes máme tolik "rychlokvašek" a dřív, když peněz na filmy zdaleka nebylo tolik jak dneska....

Hotel Modrá hvězda (1941)

Jeden z filmů, na který se můžu dívat stále a pořád. Opravdu vkusné a dobře posazené herecké obsazení, O.Nový je herec-milovník své doby a elegantně dokázal působit snad v jakémkoliv duševním rozpoložení a řekl bych, že N. Golová byla snad nejlépe se hodící filmová partnerka právě pro něj. Velmi pěkný příběh, komické situace a prostě film co dokáže přinést pohodu.