• Krátkometrážní

Španělská královna (2016)

Do poloviny filmu velká nuda, pak se tam konečně začalo rozjíždět něco zajímavého.

Exotica (1994)

Hypnotizující.

Prase (2018)

Díky Film Europe za tenhle film, v popisku v programu bylo pouze Thriller, tak jsem to nahrála, protože žádný íránský čistý thriller jsem neviděla. Tohle byla ale mysteriózní tragikomedie, docela svižná, se super muzikou a skvělými dialogy. Překvapení, hlavně vidět Leilu Hatami v trošku hloupoučké roli. Mně se ta roztříštěnost líbila.

Mano de obra (2019)

Hodně zajímavá sonda do života těch nejchudších Mexičanů, kteří tvrdě pracují, aby stejně neměli v životě jistotu a kteří bydlí v pro nás Evropany v nepředstavitelných podmínkách. Hlavní hrdina vezme sociální nerovnost a nespravedlnost do vlastních rukou a divák se nestačí divit.

The Zero Theorem (2013)

Rozpačité pocity. Mělo to potenciál, ale něco tomu chybělo. Bylo to moc krátké, myslím, ze3 by prospěla delší stopáž a trošku pomalejší tempo.

Superlópez (2018)

Slabší, pobavila mě ale postava personalisty.

Řekni to nahlas! (2020)

Jako obvykle mě štvala časová disharmonie, kdy se vše, co by se obvykle odehrálo v rámci týdnů,se ve filmi odehraje za čtyři dny.

Amundsen (2019)

Bože, jak po mal u A mu n ds en mlu ví

Země nadějí (2018)

Krásné, krajinomalebné a opravdu romantické, takové filmy už se dnes moc netočí.

Dvere dokorán (1977)

Nesympatický portrét rozervaného mládí a budovatelského socialismu v jednom