Mistr amatér (2015) (seriál)

I když je to trochu artsy fartsy, ztotožňuju se s Ansariho myšlenkovými pochody a sem tam to bylo i vtipné. Úplná řachanda to ani být neměla, bych řekl... Je to hodně podobné Louiemu, který ale bývá vtipnější a produkčně a filmařsky na vyšší úrovni, ale od relativně mladého a scénáristicky ne příliš zkušeného Ansariho toto v první sezóně asi čekat nemůžeme. Je kam zlepšovat, ale 75%.

Blunt Talk - Plané řeči (2015) (seriál)

Velmi povedená věc. Spojení zhýralosti, dekadence a jemného citu. Je to jako kdyby Californication mělo dítě s Bored to Death.

Autobazar Monte Karlo (2015) (seriál)

Strašný! Nesmyslný dialogy přeplněný auto-hantecem, čtvrtníček na pokraji smrti. NE!

Městečko Pines (2015) (seriál)

Wayward Pines možná trochu pokulhává po stránce formy, ale po stránce obsahu je to televizní bomba. Jakožto student filmu a televize jsem seriálů viděl už majlant a v poslední době jde beze sporu americká tv prudce vzhůru a témata a žánry na obrazovce zaznamenaly boom, projektů typu WP je stále pomálu. Pokud chcete zavzpomínat na Twin Peaks a být příjemně napjatí, na 100% obětujte těch 7 hodin života Matu Dillonovi a spol.

Daredevil (2015) (seriál)

Opravdu nevím, proč je tohle takovej hit... Za A) casting z Marsu. Zatímco do nezajímavé vedlejšky je obsazena Rosario Dawson, hlavní duo právníků je obsazeno dvěma dřevěnými laťkami. Vincent D'Onofrio ani neměl možnost ukázat, co v sobě má, protože jeho postava byla mizerně napsaná, ale k tomu až později. Za B) O kom to vlastně je? Tvůrci evidentně bojovali s jednotvárností tématu pro seriál (otázka je, jestli ho vůbec potom točit) a rozhodli se z toho udělat vládní konspiraci/romantické drama/komedii/sem tam nějaká ta bitka a střílení. Daredevil tak mnoho Daredevila ve skutečnosti neukazuje... C) Kolísavá kvalita scénáře. Momenty napětí a očekávání střídají momenty, kdy si říkáte, jestli si scénarista neodskočil během psaní a nesedlo mu ke stroji nějaké 10ti leté dítě. V podobném formátu je naprosto klíčové vytvořit hluboko propracované postavy. Co dostanete zde? Dva přihlouplé právníčky, kteří nemají co říct a neustále otravují s tím, co je správné a počestné, dramatickou blondýnu a zloducha, který by mohl být tím nejzajímavějším ze všech zloduchů, ale místo toho je to nudné, plačící, tlusté dítě. D) Kolem a kolem je to relativně zábavné, ale naprosto zbytečné a nestydatě ploché.

Nathan for You (2013) (seriál)

Jedna z nejlepších TV show, co jsem měl tu čest. A že jich nebylo málo... Neustále si musím při sledování opakovat, jak geniálně udělané to je a jak skvěle Nathan drží roli a při tom nehorázně ponižuje a ztrapňuje všechny kolem, zejména pak sebe. 100%

Divoká karta (2015)

Velmi vlažný... Celou dobu jsem si říkal, kdy už se začne něco dít? Akce je zde opravdu pomálu. Film působí celkově dost nekompaktně. Přijde mi, že scény na sebe navazují dost rozpačitě a víc se dbá na stylovost než na obsah nebo charaktery. Příběh je nicotný, vůbec necítím z žádné postavy motivaci pro její jednání a tím pádem to člověka vůbec nevtáhne do děje. Celkem nuda...

November Man (2014)

Jako špatná epizoda nějakého seriálu. Příběh je dementní, jak jen může být a originálních myšlenek tu uvidíte přesně 0... Postavy nemají absolutně žádný rozměr, náhled do psyché hlavního hrdiny neexistuje, spojení tak nevznikne a celý ten film vám proběhne před očima bez zájmu... Nutno dodat, že to ještě k tomu celé trvá moc dlouho. Pierce nezaujme a zbytek filmu spíš nasere. Proč někdo točí film, který už tu byl milionkrát? Příšerná klišoidní hovadina...

300: Vzestup říše (2014)

"We shall not kneel in front of persian, young warrior!" Blá blá blá. Při sedmém předbitevním proslovu jsem si sundal červené 3D brýle, promnul si oči a řekl si, že už na to seru... 100 minut dramatického tlachání, nahých chlapů (neustále dul vítr v bouři, takže jim muselo být opravdu vedro) a monotónních akčních scén, které byly všechny stejné a hlavně zpomalené, abychom z toho taky něco měli, že jo... Hektolitry podivné hmoty, tryskající z trupu válečníků, spíš připomínaly čokoládový pudink než krev a při dotyku s pevnou hmotou se okamžitě vypařily. Představa "jenkýjů" o evropských dějinách je samozřejmě sama o sobě velmi pitoreskní a naivní, ale tohle bylo opravdu směšný...

Ben & Arthur (2002)

Podivný amatérský snímek Ben & Arthur je dnes již mezi filmovými masochisty dobře znám a už se pomalu dostává i k našinci. Co se filmařství týče - všechno špatně. Scénář nedával absolutně smysl, herci příšerní, neustále koukající do kamery, zvuk jako z rodinné videonahrávky, zkrátka děs. Ale to vše dohromady je velmi zábavné a šokující a proto náročnému divákovi zcela doporučuji.