Nevinnost (2011)

Aby sa tomu príbehu dalo uveriť, stačilo by možno celkom málo, zastaviť svoje scenáristické fantázie včas. Jarchovský pointu v závere nerozbil, on ňou zmazal komplet celý film.

Porota (2003)

Poctivo si povedzme všetky známe argumenty proti voľnému predaji zbraní a poctivo si nepovedzme ani jeden známy argument v prospech voľného predaja zbraní. Hollywoodska vymývačka so všetkým, čo k tomu patrí, vrátane skvelého obsadenia.

Schick aber schädlich (2010) (TV film) odpad!

Ekologická sračka. Pre menej chápavých: na svete existuje menšina chápavých, ktorí vás svojou chápavosťou utláčajú.

Mladé víno (1986) odpad!

Súdruhov občanov zoznamujeme s tým, na čo slúži počítač. Má pamäťové médium. Budovateľská agitka z 50. rokov, akurát natočená o 30 rokov neskôr. Macourek a Vorlíček sú skrátka na rozprávky fachmani.

Sanitka 2 (2013) (seriál)

Aký Hubač, taký syn. Stavovská česť, práca, záchrancovia života, práca, zlepšujeme svoje výkony, práca. Seriál, z ktorého bolia ruky.

Líbánky (2013)

Nespadnúť do dier v scenári by bol zázrak, ktorý sa tentoraz nedeje. Variácia na Pán múch jednoducho "vŕzga". A ešte čosi: tento príbeh sa môže stať každému. Lenže v Jarchovského hlave sa musí stať homosexuálovi. Príliš lacná stávka na istotu.

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

stone je medzigalaktický chumaj, ktorý dokáže pozliepať desiatky priblblých tvrdení bez jediného argumentu a kadenciu nezmyslov vydávať za dôkaz. ostatne, ako vždy. preto nekazme si deň, hra je hra, a tí, čo ju hrajú, sú hráči. to som nepovedal ja, hoci tak jest. súdružky si však z filmu ponesú potvrdenie svojej pravdy o vykorisťovateľoch a vykorisťovaných a naozaj si ju zaslúžia. možno budú potom povoľnejšie.

Sanitka (1984) (seriál) odpad!

Toto je vážna vec. Súdruh mesiáš Hanzlík zachraňuje ľudské osudy. A ešte aj životy. Je to vážne. A je oddaný poctivej práci, bez spoločenského uznania a za pár šupiek. Naozaj veľmi vážne. A nemá ani štipku zmyslu pre humor. Elitné vlezdoprdelkovstvo do komunistickej zadnice na pokračovanie.

Smrt pana Lazaresca (2005)

A boli aj takí, čo pod tým hľadali kritiku zdravotníckeho systému. A ono je to dokument o ľuďoch, takých, akí sú. A bonusom k tomu krásne rumunské herečky.