Zbouchnutá (2007)

Film, který je velmi pečlivě okouknutý ze života poněkud kazí děsivá délka a zbytečný výstupy party přiblblých zhulenců, kteří mají představovat kamarády. Ale jinak překvapivě dobré.

Souboj Titánů (2010)

Koukat se na to dalo, zábavné to celkem bylo taky, ale nějak mě to nepohltilo. Ani by nevadily prostorové zmatky (těžko říct, jak daleko byl nakonec Perseus od Arga, ale ani stíhačkou by to nestihl...), černý Pegas a (téměř úplná) absence mechanické sovičky Bubo, jako spíš přehnané citace Pána prstenů. Těžko říct, zda šlo o náhodu, poctu, nebo bezradnost...

Pépé le Moko (1937)

Jako vždy charismatický Gabin, tentokrát jako zamyšlený zločinec uzavřený v podivné alžírské čtvrti. Filmu pomáhá, vedle Gabina, i skvělá atmosféra celé čtvrti a také příjemně nostalgicky smutná atmosféra, touha po starých dobrých časech.

Dům k pověšení (1988)

Tragické i komické, dobře vymyšlené, jednoduše ale efektivně (a efektně) natočené, solidně zahrané (i když si neznalý divák musí na ten jižní temperament zvyknout), ale co je nejdůležitější, je to JINÉ. Jiné, než všechno, co vzniká v Evropě, Asii a Americe. Naprosto svébytné a téměř dokonalé.

Zombieland (2009)

Zábavná, vtipná a svižná zombie-komedie. Woody Harrelson s jeho fixací na buchtičky je nezapomenutelný, skvělý je i výběr hudny.

Jeřábi táhnou (1957)

Zajímavá a nápaditá kamera ještě vylepšuje už tak dobrý válečný film, který se na válku dívá ze značně neobvyklého pohledu, z týlu. Hlavní hrdinka je skvěle zahraná a uvěřitelná a ta tragédie, která ji zasáhne v průběhu filmu, má tu moc, že dokáže pohnout i divákem. Ruský film z dob Sovětského svazu, ale to, co bylo typické pro socrealistické filmy předchozích let, je zde spíše zesměšňováno.

Já, Claudius (1976) (seriál)

Legenda televizní obrazovky. Místy sice až přespříliš divadelně pojatá, ale strhující, se skvělými hereckými výkony. Nejlepší seriál o starověkém Římu, jak se píše na přebalu? Nejspíše ano.

Tarantule (1955)

Skvělé sci-fi béčko s poměrně dobrými efekty a napínavým dějem.

Atletické variace (1982)

Obrazová koláž ne jen o sportu, vítězství a prohrách, ale i Řecku jako zemi, jeho historii, lidech, přírodě a krásách. Zajímavé, ale půl hodiny je přeci jen trochu moc, na to, že se zde vůbec nenachází komentář, který by věci zobrazené uvedl do kontextu.

Vratné lahve (2007)

Svěráku, Svěráku, kam jsi odešel? Pár dobrých vtipů (vzdálených to ozvěn "laskavého humoru) nedokáže zakrýt tu spoustu zbytečného balastu - konvice na sporáku, padání z kola apod. apod.) S dvěma S to jde nějak z kopce, se mi zdá.