Záře (1996)

Nádherný a dojemný film. Čistá radost a vůbec nevím co bych vytknul. Silný příběh, dokonalé herecké výkony (Rush v životní roli), překrásná hudba... Tak si představuji dokonalý film. Kdo má rád hudbu, určitě ho film nemůže minout. Škoda jen, že pán z Ugandy, který tu nemá ani fotografii, nemá na svém kontě už nic podobného.

Tristan a Isolda (2006)

Krásný příběh lásky, zrady, chamtivosti, statečnosti i přátelství. Skvělí herci, nádherná hudba, kostýmy na můj vkus trochu načinčané ale bavil jsem se celou dobu královsky. Určitě doporučuji.

Strom života (2011)

Pomalu se vlekoucí, prachbídný smysl dávající "umělecká" onanie. Dvě hvězdy za nádherné obrázky ale jinak bych režiséra uškrtil, mít ho skoro po dvou a půl hodinách trápení po ruce. Tolika krásnými obrazy říci tak málo je ostudné.

Capote (2005)

Jak chladnokrevně oni vraždili, on chladnokrevně využil jejich příběh pro svou knihu. Jak chladnokrevně oni žili, on chladnokrevně psal. Film samotný přitom chladnokrevný není ani v nejmenším. Je plný emocí, rozporů, zvratů a překvapení. Vyberte si, kdo je tu největší zrůda. Ten primitiv, který zřejmě vše vyprovokoval? Nebo ten druhý, který to k velkému úžasu přihlížejících vše vykonal? ... Nebo ten třetí, který to vše sepsal.... Skvělý Hoffman, nádherná kamera i atmosféra. Prostě zážitek.

Boj o oheň (1981)

Naprosto skvělý biják ve kterém je vše: dobrodružství, drama, napětí, dokonce i láska a humor. Brilantní režie, dechberoucí herecké výkony, dokonalé masky... už dlouho jsem se u filmu tak nepobavil. Díky.

Za Boha, za cara, za vlast (2007) (TV film)

Malý spád a zbytečně rozvleklé. Jestli takto uvažuje většina Rusů, tak nás pámbů chraň.

Zlaté dno (1942)

Velmi lidský, dojemný a zároveň veselý film. Skutečný balzám na duši a nechápu, že je tak málo uváděn.

Napříč vesmírem (2007)

Kvůli písním Beatles nemohu jinak. Je skvělé, že je někdo vytáhl opět na světlo. Jejich provedení je slušné a spolehlivě táhnou celý film. Vizuální stránka je také velmi podařená. Jenom příběh se chvíli zdráhal dát mi šanci se v něm zorientovat. Ale po 20 minutách už jsem si začal užívat a pak už to byla paráda.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Dokážu si představit, že kdybych přetrpěl pár dílů, tak by se mi to dostalo pod kůži a možná bych se i začal těšit na další díl... ale tolik volnýho času zase nemám. Po pár minutách jsem nabyl neodbytného pocitu, že to je kalkul jako prase.