• Western

Bez motivu (1971)

Poněkud zvláštní atmosféra, ne každý divák asi přijme pomalé tempo filmu, které se ale zase mně líbilo. Zaskočil mě nesympatický Carella. Myslím, že v knihách takový nebyl. Zřejmě za to může jeho "přeložení" do Nice." Vadou je ale to, že pachatele známe dříve, než by bylo záhodno.

Bella a Sebastián (2013)

Moc pěkné obrázky, ale příběh slabší a dost naivní. Zvlášť je to patrné v posledních záběrech filmu, kdy Angelina posílá malého Sebastiana se psem samotné domů přes mohutný alpský masív. V podstatě vražda, bez Messnera to nemohli přejít.

Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů (2013)

Pouze z úcty k věrozvěstům dávám dvě hvězdy. Ten film se nedá ukoukat, větší nudu jen tak nenajdete. Navíc to není svébytný film, spíše hraný dokument. Tohle se prostě nemělo vůbec natočit.

Pošťák Pat (2014)

Costner je možná lepší pošťák, ale i Pat je poměrně dobrý. Ten film má hlavu a patu, není přehnaně překombinovaný, jsou tam vtipné momenty i nějaká ta ponaučení. Prostě normálně příjemný film pro děti.

Angelika (2013)

Naprosto souhlasím s hodnocením Františka Fuky "Celý film působí strašlivě uspěchaně, jako kdyby šlo o nějaký zkrácený sestřih a jako kdyby v každé scéně polovina záběrů a dialogů chyběla". Film je stejně dlouhý jako původní Angelika, děj je v podstatě skoro stejný, a přesto to vypadá jako kdybychom si zrychleně pustili nějaký delší seriál. Chybí tu jakékoliv emoce, postavy se objevují, řeknou dvě věty a zmizí, vše je nějaké automatické. 50%

Poslední adresa (1970)

Velmi dobrý a velmi smutný film. Pět hvězdiček nedávám asi jen proto, že nevěřím tomu, že by se někdo mohl pět let skrývat - neskrývat, navíc s dítětem. Někde musel být přihlášený.

Pirát Blackie (1971)

Nejedná se o komedii, ale čistě o dobrodružný film. Schází mu ale větší jiskra.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Pro nás, co jsme byli zklamáni vychvalovanou knihou, je to příjemné překvapení. Dějová linka útěku je tu podána velmi vtipně a svěže a návraty do minulosti jsou natočeny v optimální zkratce, takže nenudí jako v knize. Jedna z výjimek, kdy film je lepší než kniha.

Bella Mia (2013)

Mně se to líbilo. Milý film s originálním námětem.

Colette (2013)

Bohužel musím napsat, že mě to neoslovilo. Přišlo mi to bez emocí a některé scény i málo uvěřitelné. Píšu to nerad, protože režisérovi fandím, ale tentokrát to pro mne bylo spíše zklamání.