The Day of the Triffids (1981) (seriál)

Nízký rozpočet z toho kouká kamkoli se podíváte, ale atmosféru to má hodně hustou. Hodně uvěřitelné.

Eega (2012)

Mnoho jsem od tohoto tvůrčího počinu nečekal a dostal jsem dvě a čtvrt hodiny dost dobré zábavy. Pravda, mohlo to být o půl hoďky kratší a i ten imbecilní úvod nemusel být tak okatě pubertální, ale rozhodně si tuhle Mouchu hodlám v budoucnu ještě několikrát zopakovat. Technicky to bylo zvládnuto naprosto brilantně a samotný závěr mě rozchechtal, jako už dlouho nic!

Baron Prášil (1961)

Snad ve své době avantgardní počin a donedávna nostalgická vzpomínka na dětství, kdy toho v televizi k dívání mnoho nebylo. Z hlediska dnešního diváka ale v podstatě nekoukatelné. Bohužel...

Až na konec světa (2005) (seriál)

První díl vyloženě nuda. Ani s jednou postavou jsem se neztotožnil a celé mi to přišlo takové zmatené, jakoby se scénář tvořil za pochodu pod vedením nějakých ochotníků. Uvidíme, jestli nebude lepší druhý díl... O moc ne a třetí jakbysmet. Všechno to bylo takový strašně dlouhý a nemastný neslaný. Měli to setříhat do dvou hodit, pak snad.

Tady hlídám já (2012)

Vcelku milý rodinný film s neskutečně prudérním Javorským a příšerně nesympatickou Parderkovou - ti mi tam ale vůbec nevadili. Výborný Pavel Nový, šaramantní Lukáš Vaculík a sympatická hlavní hrdinka Veronika Divišová s milým jezevčíkem. Nechápu tvůrce, proč obsazovali Ježkovou - to je herecký dřevo. A nakonec - mám poslední dobou pocit, jakoby v českých filmech bylo tak nějak "přeStašováno" (v nedávno minulých dobách bylo zase tak nějak "přeBohdalováno"). Proti Simoně nic nemám, je všude docela prima, ale tak nějak pokaždý skoro stejně. Nemyslím si, že mezi českými herečkami jejího by se nenašla nějaká další skvělá babička.

Inspektor Regan (2012)

Jak bych byl šťastný, kdyby tohle komando vtrhlo do budovy Poslanecké sněmovny...

Zdivočelá země (1997) (seriál)

První dvě série výborné a rád se na ně kdykoli znovu podívám. Třetí už je dost trapná a čtvrtou jsem neviděl (raději). Za první půlku seriálu ale 4 hvězdy dám.

Bojovníci duhy (2011)

Je to hodně dlouhý, shlédnout tento epos najednou by byl masochismus, ale rozhodně jsem se nenudil. Místy až příliš patosu, místy zase dost nepochopitelné situace z hlediska středoevropana (hromadné sebevraždy vč. zabíjení nemluvňat). Bitva ve druhém díle, která zabere většinu stopáže, je podle mého velmi dobře natočena - žádná šílená rozklepaná kamera, zběsilý střih, rozostřené detaily - všeho s mírou a v dávce rozumné. 3,5 dám, ale podruhé to už vidět nemusím.

Normal (2009)

Vzhledem k tomu, že jsem zastáncem trestu smrti, tak jsem snahu mladého obhájce na zbavení svéprávnosti masového vraha nějak nepochopil. Jo, jasně, vono to bylo podle skutečnosti - na Wiki je solidní popis trestné činnosti Petra Kurtena i dalších jemu podobných a všichni odpůrci trestu smrti by si je měli denně před spaním nahlas předčítat. No ale filmařsky to vůbec není špatně provedené, to zase jo.

Paralelní světy (2012)

Půvabná sci-fi pohádka v excelentním grafickém provedení. Zapomeňte na nelogičnosti a opájejte se milým a srdce hladícím příběhem. Není jich dnes mnoho. A užijte si brilantní práci grafiků, ti se tu opravdu vyřádili.