Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Nemohu nedat 5, ačkoli jisté výhrady k tomuto filmu mám. Srovnám-li ale Hobita s jakýmkoli jiným snímkem, který lze označit za fantasy, pak není rozhodování obtížné. Nejvýraznější postavou prvního dílu trilogie je bezesporu Glum a nejsilnějším místem Misty Mountains v podání Thorina a jeho družiny. Trochu nechápu, proč Peter Jackson dal takový prostor Azogovi, kterého již dávno před Neočekávanou cestou zabil Dáin II. Myslím, že i bez něho měli trpaslíci na své cestě k Ereboru dost potíží. V zásadě je asi lepší nad těmito věcmi moc nepřemýšlet, člověk by si jen pokazil dojmy z krásného příběhu, třebaže ne vždy kopíroval románovou předlohu. No a setkání Gandalfa s Galadriel mi opravdu vzalo dech. Elfí královna byla překrásná. Jo, ten oficiální popis distributora je fakt síla - takhle komplikovaně a zmateně by to nedal dohromady ani totálně zhulený Alexander Dumas!

Svět po zániku (2011)

Podobných slátanin už jsem viděl... První půlka solidní postapokalyptická náladovka, později bezduchá řezničina prošpikovaná rádoby duchaplnými dialogy. No, jednu hvězdu za slušnou hudbu. Tak celkem asi za dvě...

Svatá čtveřice (2012) odpad!

Slušnější hodnocení než odpad si tahle nebetyčná sračka nezaslouží.

Chladnokrevný (2012)

Rozhodně to není tak průměrný thriller, jak by se na první pohled zdálo. Už jen kvůli zimní atmosféře, která bezděky evokuje srovnání s Fargem či Jednoduchým plánem. Kvalit těchto dvou DeadFall sice nedosáhne, ale i tak se jedná o velmi solidní filmařinu.

Atlas mraků (2012)

Rozhodně nejpozoruhodnější filmový epos, jaký jsem za poslední roky měl možnost vidět. Naprosto dokonalá mozaika nejrůznějších příběhů a prolínajících se osudů. Brilantní ukázka mistrovství maskérů a počítačové grafiky. Ve filmu zazní mnohé moudré myšlenky, ale většina z nich mi nepřišla jako patetická a prázdná. Už nyní se moc těším na DVD. Po druhém zkouknutí cca po roce a půl bych nejraději jednu hvězdu přidal.

Země bez zákona (2012)

Místy až zbytečně krvavé a sadistické drama o rodinném podniku výrobců nelegálního alkoholu v době americké prohibice. Závěrečná přestřelka zbytečně překombinovaná až patetická, všichni jsou prostřílení jako řešeta, ale pořád chodí a střílí dál. Ve skutečnosti, podle níž byl film prý natočen, to tak určitě nebylo. Ale jinak jistě pozoruhodný a hodně dobrý film, 4 a půl. Guy Pearce jako hlavní záporák extrémně odporný a dostatečně slizský. Přál jsem mu mnohem horší smrt.

Kdo s koho (2001)

Filmy o rafinovaných loupežích mám moc rád a tento film není výjimkou. Naprosto bezchybný výkon Edwarda Nortona a skvělý Robert De Niro.

Mladý Sherlock Holmes (1985)

Když jsem tuhle lahůdku viděl v r. 1986 v kině, odcházel jsem ze sálu ohromen. Ale ani po letech neztratil tento snímek vůbec nic ze své poetiky a dramatičnosti. Napínavý příběh prošpikovaný excelentními triky. Bravo!

Hrdost a sláva (2008)

Řemeslně skvěle zvládnutý thriller o "zlých" a "hodných" policajtech, velmi dobrý výkon E. Nortona.