Knoflíková válka (2011)

S ČB klasikou je tento film nesrovnatelný, ale objektivně musím přiznat, že mi docela sedl. Představitelé dětských rolí se mi líbili, hlavně ten prcek byl kouzelnej. Co se týče druhé dějové linie filmu tj. 2. světová válka a štvanice na židy: to autoři filmu pěkně šlápli do hovna, protože autor předlohy Louis Pergaud zemřel v německém zajetí v r. 1915, tedy v první světové válce. O Hitlerovi, o fašistech, o holocaustu nemohl mít ani tušení.

Zevláci vs. Zombíci (2012)

Slušně zábavné. V tomhle žánru už sotva kdo natočí něco originálního. Tohle je za 3,5 a rozhodně lepší než leckterý film od Romera - např. Deník mrtvých.

Unesená (2012)

Výborný akčňák, který sice nepřináší nic nového, ale mně se moc líbil a po náročném pracovním dni jsem si u něj skvěle vypláchnul mozek. A závěrečná loupež byla grandiózní! Desítky různých "proč" a "jak to", které se v průběhu (každého) filmu vyrojily, hážu za hlavu. Tohle nebyla intošácká onanie, ale vyloženě odpočinkový film.

Hulk (2003)

Komixy nečtu a filmům podle nich se vlastně vyhýbám. Do včerejška jsem o Hulkovi věděl jen to, že to je film o zeleným chlápkovi. Přesto jsem si film pustil a vůbec jsem nelitoval. Užil jsem si dvě hodiny solidní oddechovky.

Kubo (1965) (TV film)

Možná je to klasika, ale asi tak jen pro slovenské seniory. Dnešnímu divákovi to opravdu nemá co říct - krom teda folkloristů, ale to od ortodoxního rockera a metalisty opravdu nemůžete chtít.

Temnota (2002)

Další strašidelný barák, navíc mystika satanských rituálů, nojo, to můžu.

Romulus a Remus (1961)

Na svou dobu možná výpravný velkofilm, ale dnes už jen úporná nuda.

Memento (2000)

Co dodat? Vše už bylo řečeno. Mrazivě vynikající film.

Agent na útěku (2012)

Viděl jsem podstatně větší kraviny s daleko vyšším ohodnocením. Tenhle film mě neurazil a být o 20 kratší, byl by super. 3,5.

Gejša (2005)

Tak nějak tyhle filmy moc nemusím, ale velká nuda se nekonala. Škoda jen, že tvůrci nepochopili, že v angličtině budou postavy jen obtížně uvěřitelné.