Cesta za smířením (2021)

Norský Pulp Fiction se spoustou vtipných situací a zároveň strašná řežba. Začátek se rozjíždí slibně, ale ke konci když se všichni tak nějak furt snaží zabít a ne a ne se to povíst, to už trochu přestává být zábavné.  Zachraňuje to ale krásná podzimní norská krajina a super hudba.

Ponyo z útesu nad mořem (2008)

Nakreslené a udělané nádherně. Ale ten příběh je na mě až trochu moc fantastický a tak nějak jsem nepochopil, co chtěl autor říci.

Marťan (2015)

Zase jeden výborný vesmírný film, který jsem si skvěle užil. Celou dobu mě bavil, přes dvě hodiny bez hluchých míst a stále v napětí. K tomu i super hudba a parádní efekty. A hlavně si člověk uvědomí, jak je ten vesmír obrovský a co všechno lidstvo už dokázalo. I když tedy na Mars zatím nemáme. A vlastně od začátku 70. let jsme už nikam nevstoupili. Fascinace vesmírem ale těmito a podobnými počiny roste. A třeba takový film nakonec podpoří další kroky v dobývání kosmu.

Útěk do budoucnosti (2016)

Já mám prostě pro filmy s cestováním v čase slabost. Tohle jsem si vyloženě užil.

Boj sněžného pluhu s mafií (2014)

Takový norský Tarantino. Super atmoška norské zimy a výborná hudba. Možná mě chybělo trochu víc humoru, když píšou, že to má být komedie, ale i tak jsem si to užil.

Policajt nebo rošťák (1979)

Dnes je 6.9.2021 a odpoledne jsme se dozvěděli, že Belmondo zemřel. Velmi mě ta zpráva zasáhla, stejně jako mnoho lidí kolem mě.  Policajt nebo rošťák byla moje první volba na dnešní večer. I po těch více než čtyřiceti letech je to super detektivka šmrncnutá komedií, navíc plná nezapomenutelných hlášek.

Life on Mars (2006) (seriál)

Seriál se mi líbil. Na každou další epizodu jsem se těšil. Bavili mě hlášky, akce, dobové kostýmy, účely, auta, atmosféra a barvy. Možná mi přišly některé aspekty příliš přetažené, jako třeba až do krajnost dovedený rasismus nebo nerovné postavení žen. Aby se zdůraznilo, kam jsme se za těch třicet let posunuli. Jediný problém ale vidím v tom, že jsem to viděl až po českém Světě pod hlavou, který mi přijde o moc lepší. Jednak jsou mi samozřejmě bližší reálie, ale hlavně mi víc dává smysl ta hlavní dějová linka, zápletka a především rozuzlení. Tady mi přišel poslední díl trochu rozpačitý.

Země nomádů (2020)

Zvláštní pomalý film, ve kterém se toho moc neděje. Vdova opouští město, kde prožila život a které zároveň zaniká a vylidňujese. Projíždí Státy ve své obytné dodávce, občas sezónně pracuje tu a tam, potkává stejně zaměřené lidi, kteří se rozhodli opustit dům a žít na cestě. Přestože to takhle nemusí znít nijak úžasné, film má něco do sebe. Chce to tu správnou náladu a pochopím ta relativně vysoká hodnocení.

Red (2010)

Akční komedie s Brucem Willisem a dalšími známými herci. Plná hlášek, těžkých automatických zbraní, granátů a promyšleným plánů útěku a únosů. Ani chvilku jsem se nenudil.

Baron Prášil (1961)

Po šedesáti letech samožejme trochu vyšeptalé