Čtyřlístek ve službách krále (2013)

Musím uznat, že jsem byl nakonec mile překvapen. Čtyřlístek na plátně v celovečerním filmu je poměrně tvrdý oříšek, ale tvůrcům se podařilo zachytit ty klasické prvky oblíbeného komiksu. Děj je sice mix témat z Harryho Pottera a Císařova pekaře a ústav docenta Chocholouška je taky sakumprásk vykradený včetně fyziognomie saniťáků, ale nakonec to není úplně přihlouplé. Co se provedení a animace týká, tak je to úrověň spíš na věčerníček, než na kino, Kozí příběh například je úplně jiná liga, ale tady zase víc boduje příběh. Humor je fajn, i když za břicho jsem se nepopadal. Co bych viděl jako další mínus, je dost přímočarý a do oči bijící produkt placement. Skoro jako by celý příběh byl nějaká omáčka kolem reklam na pribináček, mě neznámé hračkářstvi a Českou poštu.

Můj soused zabiják (2000)

Když odhlédnu od faktu, že je ve filmu nájemný vrah vykreslen jako sympatický chlapík a v zásadě kladný postava, což se tak trochu zdráhám akceptovat, tak se jedná o docela povedenou komedii. Nebýt Willise, asi by to byl běžný průmerný filmík na nedělní odpoledne, který pobaví ale žádnou dlouhou stopu nezanechá.

Metro (2013)

Chtěl jsm tto vidět. Ještě jsem neviděl ruský film ze současnosti, navíc mám katastrofický žánr rád. A ty ruský vlaky metra jezděj i v Praze, takže je mi to téma tak trochu blízké. No, ale jinak je to shit. Totální brak od scénáře po herecké výkony. Nelogické chování hlavních postav, několikrát opakovaný motiv, že záchrana přijde pár vteřin potom, co zachraňovaní zrovna odešli jinam. Jedno klišé střídá druhé, vše korunuje přeslazený happy end. Už na začátku je vám jasné, které postavy jsou postradatelné a kdo přežije. Ale jak říkám, kdo má rád katastrofické filmy, ať si to dá

L. A. - Přísně tajné (1997)

Výborná detektivka se spoustou skvělých herců a úžasnou atmosférou 50. let. Už vím, kde brali tvůrci hry L. A. Noir inspiraci.

Hluboké hrdlo (1972)

Pokud se na to nebudu dívat jako na legendu a zlom v kinematografii, tak moje hodnocení bude velmi nízké. "Herecké" výkony děs, scénář nula, estetická stránka na hraně koukatelnosti. Musel jsem to zkouknout čistě ze "studijních" pohnutek :-). No, aspoň, že se v 70. letech už nenosili bobři.

Páni kluci (1975)

Nechápu, že jsem to jako dítě nikdy neviděl. O to víc jsem překvapen, že to na mě funguje i dnes. Až bude synek o maličko větší, podíváme se na to s ním znova.

Neřízená střela (2010)

Flm, na který se koukat dalo, ale nic to ve mě nezanechalo. Hlavní hrdinka mi moc nepadla do oka a ani přes lehce humorný nádech filmu se mi nedařilo zkousnout povolání a životní přístup hlavní postavy - nájemního zabijáka. Není to hole ani Tarantino ani film V Bruggách.

Červená světla (2012)

Do poslední části filmu jsem si myslel, že dám za 4*, závěr, ač nečekaný a překvapivý, mě neuspokojil. Jinak musím zhodnotit, že se na to dobře koukalo, děj měl spád a dost mě vtáhnul. A je to snad první film, kde Cillian Murphy nehraje záporáka.

Identita (2003)

Mix mezi Hitchcockem a Deseti malými černoušky. Nakonec se to ale celé tak nějak zamotá, že jsem z toho byl jelen a na imdb jsem si musel přečíst vysvětlení. Takže nakonec tomu dávám tři hvězdičky, protože na čtyři to pro mě bylo málo polopatický. Jednou si to možná dám znovu, je to takový must see twice film, něco jako Šestý smysl