Na řvoucích strojích do Monte Carla (1969)

Sympatické, veselé, naivní, spousta krásných starých autíček a suchý britský humor. Ideální nenáročná rodinná podívaná.

Dvouproudá asfaltka (1971)

Film bez děje, kde se skoro nemluví, ale vládne mu taková zvláštní atmosféra. Dva kluci a holka, kterou někde nabrali, potkají chlápka ve žlutém pontiaku GTO, který si s Nimi chce dát závod. A tak se jede, vlastně se ani moc nezávodí, spíš se prožívá takové road movie v hippie stylu počátku 70. Let. Někdy si to budu muset dát ještě jednou, v lepší kvalitě, se skleničku po ruce a pozdě věcer.

Báječní muži na létajících strojích (1965)

Veselá taškařice s boží atmosférou začátku 20století. Trochu ve stylu Gumball rally, kdy si jednotliví závodníci dělají naschvály. Na pár místech je vidět, že je filmy tak starý, režie není tak doladěná, některé memnty by byly v dnešní době určitě zrežírované jinak, třeba to finále, trochu ve stylu pixarových Aut 1 by zasloužilo trochu víc zdramatizovat, aby bylo vidět, kdo je kdy první a jak se všechno vlastně semlelo. Jo, a taky zde hraje spousta známých herců.

Uvězněni v čase (2007)

Totální nuda při cestování v čase, naprosto nesympatický hlavní antihrdina, který se chová naprosto nelogicky, stejně jako ostatní postavy. Zcela neuvěřitelné, nezáživné, děs. Jediné, co mě přinutilo to dokoukat, je, že jsem byl zvědavý, jak jsou ty časové smyčky propletené a vo co tady vlastně go. I když už po pár minutách divákovi dojce, jak to je a co asi nastane, ale přesto je zvědavý, jestli to ten režisér fakt takhle blbě myslel.

Nevyřešený případ (1988)

Zajímavý nápad s tím natvrdlým Holmesem, ale postavit na tohle nápadu celý film se nedá. Občas to moc nefunguje, chvílemi je Holmes fakt až nepřiměřeně blbý, a pár minut na to je zase schopen jakés takés dedukce. Některé vtípky jsou super, jindy to trochu drhne. Ale jo, koukat se na to dalo.

Poslední noc v Římě (2010)

Téměř dokonalá režie a perfektní kamera. Bezchybná estetika a nevšední požitek pro oči diváka. Neordinérní milostný příběh, dojemný svou hloubkou, spontánní, zároveň povznesený nad tabu, nad pojmy nevěry a pevných vztahů. Komorní atmosféra jen dodává na emocionální koncentraci citů postav, upřimně ztvárněných talentovanými herečkami. Filmový obraz má efektně promýšlenou kompozici a krásné zpracované detaily. Soundtrack je velice příjemný a hudební ilustrace občas ideálně nahrazuji dialog, který je i tak přirozeně lakonický a působivý.

Kůže, kterou nosím (2011)

Trochu ponurý film, když si Banderas unese chudáka kluka a přiváže ho řetězy v jeskyni. Nápad, co s ním pak provede je teda hodně ulítlý. SPOILER. Předělání na žemu se mu povedlo pěkně. Holka to byla fakt hezká. Ale co si jako myslel, že s ní nakonec udělá? Nemohlo to dopadnout jinak, jeden musel zabít druhého nebo naopak, k čemuž se taky téměř schylovalo. A finální loop a setkání se svojí lesbickou kolegyní tomu aspoň dalo trochu světlejší zítřky.

Shrek's Thrilling Tales (2012)

Pár nezávislých povídek se Šrekovskými postavičkami. Nic, co bych si zapamatoval.

Strážce návěstí (1976) (TV film)

Horror z mého dětství, ze kterého jsem si pamatoval jen větu "Hej, vy tam dole" a scénu vlakové nehody tunelu. Tak jsem si to teď oživil, je to takový krátký filmík a předtuše drážniho zaměstnance. V podstatě je to nízkorozpočtoá inscenace se dvěma herci. Jako dospělému mi to už nijak moc hororové nepřipadalo ale svou atmosféru a atraktivni se to určitě má. A ani jsem se nedivil, když jsem si v titulkách přecětl na motivy Charlese Dickense.